למה צריך ביטוח צד ג'?

ביטוחי הרכב נחלקים לשני סוגים. ביטח חובה, שכשמו, חובה על בעל הרכב לרכוש אותו. הביטוח השני הוא ביטוח מקיף שהוא בטוח בחירה. אחד המרכיבים בביטוח זה הוא ביטוח צד ג', שגם הוא מרכיב שניתן לבחירה.

ביטוח צד ג

אם אתם שואלים את עצמכם למה צריך ביטוח צד ג', תמצאו שלמרות שהוא מרכיב ביטוחי שאינו חובה, הוא יספק לכם שקט נפשי רב.

האם כדאי לעשות ביטוח צד ג'?

ראשית יש להבין למה משמש מרכיב ביטוחי זה.

בעוד שביטוח חובה מכסה פגיעות בגוף במקרה של תאונה, הביטוח המקיף מתייחס לפגיעות שנגרמות לרכוש, כלומר לרכב שלכם. ככל שהפגיעה היא חמורה יותר, והסיכון להוצאות התיקון הוא גדול יותר, כך הביטוח המקיף משתלם יותר.

ביטוח מקיף מכסה גם נזקים בגין שריפה, גניבה וכיוצ"ב, כדי שבמקרה הצורך יהיה לכם רכב חלופי או פיצויים בגין הרכב שנגנב.

המרכיב הביטוחי הנקרא ביטוח צד ג' עוסק בכיסוי רכב של צד שלישי, כלומר של מישהו נוסף שהיה מעורב בתאונה או בפגיעה.

אם פגעתם ברכב ונגרם לו נזק ואין לכם ביטוח צד ג', תגלו מהר מאד עד כמה זה יכול להיות מכאיב בכיס. עלויות התיקון הן גבוהות עד בלתי אפשריות, וללא ביטוח צד ג' אתם תיאלצו לשלם אותן מכיסכם, במלואן.

האם שווה לעשות ביטוח צד ג'?

חלק מהנהגים, במיוחד בעלי רכבים ישנים שערכם אינו רב, מוותרים על הביטוח המקיף אולם עדין מתעקשים לרכוש פוליסת ביטוח צד ג', זאת מהידיעה שלא כדאי לקחת סיכונים, במיוחד במציאות השוררת בכבישים בארץ.

לכן, לשאלת האם כדאי לעשות ביטוח צד ג' התשובה היא כן, בהחלט.

מה לבדוק בביטוח צד ג'

חשוב מאד לוודא מה גובה ההשתתפות העצמית שלכם, כמה עולה לכם הפוליסה והאם ניתן להפחית במחירה, לקרוא היטב את השורות הקטנות ולוודא שאכן, במקרה של פגיעה ברכושו של צד שלישי, חברת הביטוח עומדת מאחוריכם ומספקת את הפיצוי הכספי לצד שנפגע.

מה נותן ביטוח צד ג'

השאיפה היא שכל נסיעה בכביש תהיה חלקה וללא כל פגיעות או תאונות. אולם אם אתם שואלים את עצמכם מה נותן ביטוח צד ג', סביר להניח שהתשובה היא שקט נפשי ואת הידיעה שיש מי שעומד מאחוריכם במקרה הצורך, כאשר רכושו של צד שלישי נגע ואינכם צריכים לשאת בעלויות התיקונים לבדכם.

השאלה היא רק כמה עולה ביטוח צד ג' והאם כדאי לרכוש רק אותו או את כל הביטוח המקיף.

לצורך כך עליכם ללמוד את הנושא, להבין מה מציעה לכם כל חברת ביטוח, הן בתנאי הכיסוי הביטוחי והן בעלויות, להשוות מחירים ולבצע בחירה מושכלת ונכונה לכם.

כדי לחסוך בזמן החיפושים וכמובן שבכסף רב, אתם יכולים להיעזר בפורטל צוק ביטוח רכב.

הפורטל מאתר עבורכם את הצעות המחיר הטובות ביותר ועם הכיסויים הביטוחיים הנרחבים ביותר ומה שנותר לכם לעשות הוא להשוות בין ההצעות ולבחור את זהו שמתאימה לכם.

לקבלת השירות אינכם נדרשים לדבר. אתם רק צריכים למלא את פרטיכם בטופס שבאתר ולקבל את כל הצעות המחיר בתוך זמן קצר.

הצעה לביטוח בעד 50% הנחה!