איך תובעים ביטוח צד ג'?

ביטוח צד ג' לרכב מכסה את המבוטחים במקרה של נזק הנגרם לגוף או רכוש של אדם אחר כתוצאה מאירוע ביטוחי עם הרכב. זוהי אופציה חסכונית יותר מבחינת עלויות ומתאימה לנהגים שאינם מעוניינים או אינם יכולים לשלם אלפי שקלים עבור פוליסת ביטוח מקיף.

פוליסת ביטוח צד ג' מומלצת במיוחד במקרים כאשר הרכב המבוטח הוא ישן ולא משתלם לבטחו או כאשר הפרמיה של ביטוח מקיף היא גבוהה מאד מסיבות שונות (רכב דו גלגלי, רכב עבודה ועוד).

אדם משוחח בטלפון אודות תביעת צד ג'

באילו מקרים מגישים תביעות ביטוח צד ג'?

רוב תביעות צד ג' מתייחסות למקרים, בהם הנפגע תובע את חברת הביטוח של הצד הפוגע בגין נזק שנגרם לגוף או הרכוש שלו. לעיתים מסוימות, קיימת אפשרות לצד הנפגע לבחור בין אופציה של ניצול פוליסת ביטוח מקיף לבין תביעת ביטוח צד ג'. הסיבות לכך הן לרוב נעוצות בסכומי ההשתתפות העצמית הגבוהים שכרוכים בהפעלת ביטוח מקיף וגם אובדן היעדר תביעות שעלול לייקר את הביטוח המקיף בהמשך.

איך תובעים ביטוח צד ג'?

לאחר שמתרחשת תאונה, יש לקחת את מרב הפרטים מהנהגים שמעורבים בתאונה – מספר תעודת זהות, סוג הרכב ושנת הייצור שלו וכל המידע על הסוכן ופוליסות הביטוח. לאחר מכן, זהו הזמן לערב את חברת הביטוח שלך ולהעביר את כל הפרטים שידועים על הנהגים המעורבים בתאונה.

תביעה נגד ביטוח צד ג' תלויה לא רק בחברה שלך אלא גם בהתנהגות של הצד השני, אך ככלל, ההתנהלות המשפטית והדיונים נערכים בין חברות הביטוח של הנהג התובע והנתבע. מומלץ מאד לקרוא את הסעיפים הקטנים במסגרת הסכם הביטוח שלכם ולוודא שחברת הביטוח שלך תסייע לכם בכל התהליך המשפטי הנוגע לתביעת צד ג'. זה יעזור לחסוך זמן רב בניסוח התביעה והתדיינות מול הצד השני.

במידה ואתה מעוניין לקבל פרטים נוספים על תביעה של צד ג' ולהשוות בין מחירי הפוליסות הקיימות בשוק, הגעת למקום הנכון. המומחים של פורטל צוק ביטוח רכב יתאימו לך את הפוליסה המשתלמת ביותר מבחינת עלויות וכיסויים ללא שום עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות כדי לקבל את האינפורמציה המבוקשת זה להשאיר את הפרטים שלך באתר ואנו נחזור אליך טלפונית בהקדם האפשרי.

השותפים שלנו:

עורך דין תעבורה – דין נט

הצעה לביטוח בעד 50% הנחה!