האם חובה לעשות ביטוח מקיף

ביטוח רכב מקיף כולל כיסוי נזקים שאירעו לרכבך כתוצאה מתאונת דרכים, פגעי מזג האוויר, נזקי אש, זדון וכן כיסוי למקרי גניבה ופריצה לרכב. כמו כן, ביטוח מקיף כולל בתוכו כיסוי לנזקי רכוש שנגרמו לצד שלישי עקב שימוש ברכבך. עם זאת, עלות הביטוח גבוהה ויכולה להסתכם בכמה אלפי שקלים, לכן רבים תוהים האם חובה לעשות ביטוח מקיף לרכב.

בחור ובחורה עומדים ליד רכב

האם חייב ביטוח מקיף?

חשוב להדגיש כי ביטוח רכב מקיף הוא ביטוח רשות. בעוד החוק מחייב את כל בעלי הרכבים בארץ לרכוש ביטוח חובה הרי רכישת ביטוח מקיף נתונה לשיקול דעתך. במקרים מסוימים, במיוחד אם בבעלותך רכב ישן מעל 10 שנים, לא תמיד משתלם לעשות ביטוח מקיף, לכן חשוב כי תפנה לגורם מקצועי לייעוץ ולהצעות אטרקטיביות.

האם כדאי לעשות ביטוח מקיף?

אם גם אתה מעוניין לדעת האם משתלם לעשות ביטוח מקיף עליך להתחשב בפרמטרים כמו ערך הרכב וגילו, כאשר הכלל המנחה הוא כי ביטוח רכב מקיף רוכשים למכוניות שגילן אינו עולה על 10-12 שנים. עם זאת, אם בבעלותך רכב ישן שמחירו גבוה, לרבות רכבי אספנות, ובמידה ואתה חושש כי רכבך מועד לגניבה, הרי בהחלט שתלם לבטח את הרכב עם ביטוח מקיף.

מה כלול בביטוח מקיף לרכב?

ביטוח מקיף מספק כיסוי רחב למגוון אירועים העלולים להיגרם לרכבך או לרכושו של צד שלישי כתוצאה משימוש ברכב המבוטח. אם כן, ביטוח מקיף מה מכסה? האם ביטוח מקיף מכסה נזקי טבע? ובכן, ביטוח מקיף לרכב מכסה נזקים שאירעו לרכבך בזדון, בתאונה, בניסיון פריצה, גניבה, ונזקים כתוצאה מאירועי טבע, התלקחות, אש וכיוצא בזה.

ביטוח מקיף מה כולל? כיסוי בגין נזקים הנגרמים לרכוש צד שלישי עד לגבול האחריות הנקוב בפוליסה, כמו כן, ביטוח מקיף מכסה נזקי טבע כמו שיטפון, סערה, ברד, שלג וכדומה. הביטוח מכסה גם כל נזק שנגרם לרכבך במהלך גניבה או ניסיון גניבה ופריצה לרכב.

האם ביטוח מקיף כולל שמשות?

ביטוח מקיף כולל שמשות, בהתאם למדיניות חברת הביטוח, לכן עליך לקרוא היטב את הפוליסה על מנת לוודא כי ישנו סעיף ביטוח מקיף שמשות, אחרת עליך לרכוש את הביטוח תמורת תשלום נוסף.

האם ביטוח מקיף כולל שריפה?

כל רכב עלול להתלקח ולהינזק כתוצאה משריפה, אש והתפוצצות, לכן ביטוח מקיף מכסה נזקי שריפה, בהתאם לגבול האחריות הנקוב בפוליסה.

האם אפשר לבטל ביטוח מקיף לרכב?

על פי החוק בישראל, מבוטח רשאי לבטל ביטוח מקיף לפני תום תקופת הביטוח, עם זאת כדאי לדעת כי עליך לשלוח הודעה לחברה המבטחת כ- 21 יום מראש. על פי התקנות הנהוגות בענף חברת הביטוח רשאית לקזז מיתרת ההחזר כ- 10% מדמי הביטוח השנתיים ועוד כ- 10% כקנס עבור הביטול. מאחר וביטוח מקיף רוכשים לשנה הרי הקנסות נועדו לפצות את חברות הביטוח ולמנוע מקרים בהם מבוטחים מבטלים בהינף יד את הפוליסה כדי לעבור לחברה מתחרה המציעה ביטוח מקיף זול יותר.

האם ביטוח מקיף כולל ביטוח חובה?

ביטוח חובה יש לרכוש בנפרד, מאחר ורכישת פוליסת ביטוח מקיף בלבד אינה כוללת את ביטוח החובה אותו כל נהג חייב לרכוש כל פי החוק בישראל. עם זאת, יש לציין כי ביטוח מקיף כולל בתוכו ביטוח צד שלישי כחלק בחלתי נפרד מהפוליסה, אך ניתן לרכוש ביטוח צד ג' ללא רכישת ביטוח מקיף, אופציה זו רלוונטית בעיקר לבעלי רכבים ישנים.

האם ביטוח מקיף תופס ללא טסט?

חברת הביטוח ממנה רכשת ביטוח מקיף חייבת לפצות אותך גם אם אין לרכבך טסט, מאחר והוראות החוק בנושא קובעות כי בהיעדר מבחן רישוי שנתי לרכב (טסט שנתי) אין מניעה מתשלום תגמולי ביטוח, אך אתה חשוף לעונשים בגלל שאין לרכבך טסט בתוקף.

האם ומתי מקבלים רכב חלופי בביטוח מקיף?

בעת רכישת ביטוח מקיף לרכב חשוב לבדוק האם הפוליסה כוללת כיסוי רכב חלופי. כיום, רוב חברות הביטוח מציעות במסגרת ביטוח מקיף אפשרות לקבל רכב חלופי במידה והרכב המבוטח נגנב, במקרה של טוטאל לוס או לכל אורך תקופת תיקון הרכב כתוצאה מתאונה.

האם בביטוח מקיף יש דרישות מיגון?

חשוב להדגיש כי חברות הביטוח מחייבות לא פעם את הלקוח להתקין אמצעי מיגון כתנאי מקדים לרכישת ביטוח מקיף, למשל התקנת קודנית, אימובילייזר ו/או מערכת איתור. מערכות המיגון לרכב נועדו להקשות ולמנוע גניבה של הרכב, במיוחד כיום לאור השיעור הגבוה של גניבות רכב בארץ.

למידע נוסף ולייעוץ אודות ביטוח מקיף לרכבך השאר פרטים באתר, ללא כל התחייבות או עלות מצדך, ונחזור אליך בהקדם עם ההצעות המשתלמות ביותר.

השאר פרטים בטופס