ביטוח רכב חובה וצד ג

ישנם מספר ביטוחים לרכב, חלק מהם הם ביטוחי חובה, כלומר, על פי חוק יש לרכוש את הפוליסה ולא ניתן לעשות שימוש ברכב בלעדיהם.

דגם של רכב בין ידיים של אשה

ישנם מספר ביטוחים לרכב, חלק מהם הם ביטוחי חובה, כלומר, על פי חוק יש לרכוש את הפוליסה ולא ניתן לעשות שימוש ברכב בלעדיהם.

גם אם שאר הביטוחים אינם בגדר חובה אלא בחירה בלבד, מומלץ לרכוש גם אותם, מאחר ובעת הצורך מדובר בסכום כספי ניכר, שבמקום שייצא מכיסכם, ישולם על ידי חברת הביטוח.

ביטוחי רכב חובה וצד ג'

כאמור, ביטוח חובה הוא כשמו, מחויב על פי חוק. ביטוח זה מפצה פגיעות גוף, במקרים בהם אירעה תאונה ונפגעו, הנהג ברכב, הנוסעים האחרים ברכב , הולכי רגל או נהגים ברכבים אחרים. פציעות גוף יכולות להיות כל סוג של פגיעה, החל מקלה אולם כזו הדורשת טיפול וכלה בפגיעות קשות הדורשות התערבות כירורגית, שיקום וכדומה, ואפילו, חלילה, מוות.

בעוד ביטוח חובה מכסה פגיעות גוף, ביטוח צג ג' מכסה את הנזקים ברכוש. משמעות הדבר היא נזקים שספג צד שלישי, שאינו קשור למבוטח או לחברת הביטוח ומכאן גם השם , צד ג'.

ביטוח צד שלישי מכסה כל נזק ופגיעה שנגרמו לרכושו של צד שלישי, בזמן נסיעה, עקב מחדל או רשלנות של הנהג ברכב המבוטח. כמו כן ניתן להוסיף שירותים והרחבת נוספות, כמו ביטוח שמשות ורדיו, שירותי גרירה, הוצאות משפטיות וכדומה.

ביטוח רכב חובה וצד ג' הכי זול

פעמים רבות נכלל ביטוח צד ג' בביטוח המקיף אולם ניתן גם להפרד ביניהם. חברות הביטוח שמעדיפות שתרכשו את כל החבילה עשויות להציע מחירים גבוהים לביטוח זה, גם אם תרכשו דרכן ביטוח חובה.

כדי להבין את סדרי הגודל של המחירים ולמצוא הצעות אטרקטיביות, צריך פשוט לבצע השוואת מחירים עד שתמצאו ביטוח רכב חובה וצד ג' הכי זול. וכדי לעשות את זה, הדרך היעילה והמהירה ביותר היא באמצעות גורם שמאתר ומאחד את כל ההצעות במקום אחד, כמו פורטל צוק ביטוחי רכב.

חישוב עלות ביטוח צד שלישי, כמו גם עלות ביטוח חובה נעשה על ידי בחינת מספר פרמטרים, ביניהם סוג הרכב, גיל הנהג, תביעות קודמות וכדומה. בין החברות השונות קיימים פערים משמעותיים במחירים.

אם אתם שוקלים לרכוש פוליסת ביטוח רכב צד שלישי בנוסף לביטוח החובה, זה הזמן למלא את פרטיכם בטופס שבאתר ולקבל את ההצעות הזולות ביותר והמתאימות לצרכיכם.

הצעה לביטוח בעד 50% הנחה!