ביטוח מקיף כדאי או לא

ביטוח מקיף מכסה את בעל הרכב במקרים של נזק לרכוש ואף מקרים של גנבה או אסונות טבע. עם זאת, עלותו הגבוהה מטילה בספק את השאלה אם ביטוח מקיף כדאי ומומלץ לכלל הנהגים.

ביטוח מקיף האם כדאי או לא

ביטוח מקיף מכסה את בעל הרכב במקרים של נזק לרכוש ואף מקרים של גנבה או אסונות טבע. עם זאת, עלותו הגבוהה מטילה בספק את השאלה אם ביטוח מקיף כדאי ומומלץ לכלל הנהגים.

לעשות ביטוח מקיף – כדאי או לא?

מחירו של ביטוח מקיף עולה בהרבה על ביטוח חובה ונע סביבות שלושת אלפים ₪ לשנה בממוצע. בגלל כך, כל בעל רכב צריך לחשוב היטב – האם הוצאה כה גבוהה באמת משתלמת לו?

אחד הדברים הראשונים שצריך לשקול, זה סוג הרכב והנזק הכספי שיכול להיגרם בעקבות תאונה או טוטאל לוס. כאשר מדובר ברכב חדש יחסית, אין ספק שביטוח מקיף, המכסה נזקים פוטנציאליים, הוא משתלם יותר – אף נהג לא רוצה לרכוש רכב במיטב כספו ולהיות חשוף מיד להוצאות נוספות בעקבות תאונה.

אם הרכב הוא ישן והשווי שלו נמוך, יש שני גורמים עיקריים שהופכים את הביטוח המקיף לפחות כדאי. ראשית, לדגמי רכב ישנים ישנן מערכות בטיחות מיושנות שהופכות אותם למועדים יותר לתאונות. חברות הביטוח מודעות לזה, כך שפרמיה עבור רכב ישן תהיה גבוהה יותר. שנית, עלות הביטוח המקיף יכולה להוות חלק משמעותי משוו הרכב ובמצב כזה, ייתכן שדווקא אופציית ביטוח צד ג' היא משתלמת יותר.

היסטוריית תאונות והערכת הסיכוי לגנבת רכב

פרמטר נוסף שבו צריך להתחשב המבוטח הפוטנציאלי הוא היסטוריית התאונות שלו. במידה ובעל הרכב נוהג כבר שנים רבות ולא היה מעורב בתאונות משמעותיות, ייתכן וביטוח מקיף אינו משתלם מבחינתו. זה יכול להצביע, למשל, על כך שהנהג לא נמצא הרבה שעות על הכביש, סגנון הנהיגה שלו הוא לא נוטה לסיכונים ועוד.

מעבר לכך, חשוב לזכור, כי אחד הכיסויים העיקריים של ביטוח מקיף הוא מפני פריצה וגנבה פוטנציאלית של הרכב. בעל רכב ספציפי יכול להעריך את הסיכון לגנבת רכבו על ידי בדיקת נתונים סטטיסטיים על אזור גיאוגרפי מסוים, הפופולאריות והמחיר של הרכב, סוג החניון שבו נמצא הרכב בדרך כלל ועוד.

במידה ואתה מעוניין לעשות ביטוח מקיף לרכב, פורטל צוק ביטוח רכב מציע לך השוואה בין האופציות הזולות והמשתלמות ביותר בחברות המובילות בישראל. מלא את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו נדאג לחזור אליך במהירות האפשרית עם כל הפרטים.

הצעה לביטוח בעד 50% הנחה!