השתתפות עצמית בביטוח רכב

כשאתם בוחרים ביטוח רכב, עומדת בפניכם האופציה להרחיב את הפוליסה ואת הכיסויים הביטוחיים במגוון מרכיבים נוספים שיספקו כיסוי מלא לביטוח.

השתתפות כספית עצמית בביטוח רכב

גובה השתתפות עצמית בביטוח רכב מבוסס אף הוא על מרכיבי הפרמיה והתשלום החודשי שלכם. חשוב לזכור שההחלטה נתונה בידיכם ואתם יכולים להחליט על מרכיבי הפוליסה וגם על גובה ההשתתפות העצמית.

מה כולל ביטוח רכב חובה

כשיש לכם כוונה לעשות שימוש ברכבכם, כלומר לנהוג בו, זכרו שללא ביטוח חובה לא תוכלו לעשות זאת וכי נהיגה ללא ביטוח זה נחשבת לעבירה פלילית עם עונשים כבדים.

ביטוחי הרכב נחלקים לשני סוגים, חובה ומקיף, כאשר בניגוד לביטוח חובה, ביטוח מקיף הוא ביטוח בחירה.

אז מה כולל ביטוח רכב חובה? למעשה זהו ביטוח שנועד להגן עליכם מאחר והוא מספק כיסוי ביטוחי לנזקי גוף.

פציעות, מכות, חבורות, חבלות ועד חלילה נכות או מוות, הם סוגי הפגיעה שמכסה ביטוח חובה לכל המעורבים בתאונה ואפילו ללא חובת ההוכחה של "מי אשם".

מה מכסה ביטוח חובה

היקף האחריות והכיסויים לנזקי גוף בביטוח חובה מבוסס על פקודת ביטוח רכב משנת  (פקודת רכב מנועי) 1970 ועל חוק הפיצויים לנפגעי תאונת דרכים משנת 1975 (חוק הפלת"ד).

לפי פקודות אלו אין לנהג זכות בחירה כפי שיש לו בביטוח מקיף, ועליו לרכוש את פוליסת ביטוח החובה מתוקף החוק, על כל מרכיביה.

ביטוח חובה מכסה כאמור כל נזקי גוף שייגרמו לנוהג ברכב המבוטח, לשאר הנוסעים ברכב, להולכי רגל שנפגעו עקב התאונה וכדומה.

עולה מכך שאמנם מדובר בביטוח שהוא חובה, אולם הוא מתחשב וחושב על נפגעים בתאונה, ומספק את הפיצויים הנדרשים, הכוללים ימי אשפוז, שיקום, פיצוי בגין נכות ואובדן כושר עבודה ופיצויים לשאריו של נפגע, במידה ונגרם מוות.

מחיר ביטוח חובה נקבע על פי פרמטרים מסוימים, ביניהם גיל הנהג, מספר הנהגים ברכב, וותק הנהיגה, האם היו תביעות קודמות, סוג הרכב ושנת הייצור שלו ועוד.

מומלץ לבצע השוואת מחירים בין בחירות הביטוח כדי למצוא את ההצעות הטובות ביותר.

כדי לחסוך בזמן חיפוש אחר הצעות אלו, עומד לרשותכם פורטל צוק ביטוח רכב, שיאתר עבורכם את הצעות המחיר המשתלמות ביותר לביטוחי חובה.

מלאו את פרטיכם בטופס המקוון עכשיו וקבלו סיוע במציאת ביטוח חובה במחירים אטרקטיביים.