ביטוח מקיף לעומת צד ג'

בעוד שכל בעל רכב מחויב ברכישת פוליסת ביטוח חובה, זאת על פי חוק, הרי שביטוח מקיף הוא אופציה העומדת בפני בעלי הרכבים שלרוב נוטים לבחור בה, מאחר והיא מספקת כיסוי ביטוחי נרחב לנזקים שעשויים להגרם לרכב ממגוון סיבות ותרחישים.

מה בדיוק כולל ביטוח מקיף והיכן נכנס לתמונה ביטוח צד ג'?

מסמכים של ביטוח רכב

 

ביטוח רכב מקיף צד ג'

הנסיון מלמד כי בכביש עשויים לקרות תרחישים רבים ולא צפויים. נהגים רבים בוחרים לבטח את רכבם בביטוחים שהם בגדר המלצה בלבד, בנוסף לביטוח חובה בו מחויב כל בעל רכב.

ביטוח מקיף הוא זה שמספק הגנה וכיסויים ביטוחיים לרכב שלכם, במקרה ונגרם לו נזק עקב מגוון רחב של תרחישים, ביניהם גניבה, תאונה, ונדליזם, שריפה, התהפכות ואף עקב אסונות טבע, כמו התפרצות הר געש שיטפון או רעידת אדמה.

נהגים רבים למדו על בשרם שתיקון הרכב בעקבות נזק שנגרם לו, הוא יקר בהרבה מאשר עלות הפוליסה, כמו גם הידיעה שבמקרה הצורך יש גיבוי מטעם חברת הביטוח, שמספקת מגוון שירותים רלוונטיים כמו שירותי גרירה, רכב חלופי, הוצאות תיקון הרכב, עלות התקנת חלקי חילוף, תיקון והחלפת שמשות, סיוע משפטי ועוד.

עלות ביטוח מקיף מחושבת בהתאם לנתוני הנהג ונתוני הרכב. הם כוללים את גיל ומין הנהג, את סוג הרכב והדגם, עבירות תנועה שהיו לנהג בעבר, גיל הנהגים הנוספים ברכב זה ועוד. גובה הפיצוי בביטוח מקיף נקבע בהתאם לחומרת הנזק שנגרם לרכב ובמקרים של גניבה או טוטאל לוס מחושב גובה הפיצוי בהתאם לשווי הרכב בזמן האירוע.

האם ביטוח מקיף כולל צד ג'

סעיף אופציונלי בתוך פוליסת ביטוח מקיף הוא צד ג'. סעיף זה נכלל בביטוח המקיף רק אם החלטתם שהוא ייכלל בו ואינו בגדר ברירת מחדל של פוליסת הביטוח המקיף.

סעיף צד ג' עוסק בכיסוי נזקים שנגרמו לצד שלישי, כלומר לרכב אחר. בתרחישים כמו תאונת דרכים בהם נגרם נזק לרכב אחר, אתם עלולים למצוא את עצמכם נתבעים על ידי בעל הרכב לשאת באחריות על הנזקים. אם אין ביטוח צד ג' ההוצאות יכולות להיות גבוהות מאד.

יש חשיבות רבה לביטוח מקיף אולם חשוב לזכור כי כמו בכל ביטוח אחר, הדבר כרוך בעלות חודשית קבועה. הדרך היחידה להוזיל את עלויות הביטוח הן לבצע סקר שוק עם השוואת מחירים מושכלת ויסודית ורק לאחר בדיקת כל הנתונים לבחור בהצעת המחיר המתאימה לכם.

את כל זאת תוכלו לעשות בקלות ובמהירת בפורטל צוק ביטוח רכב שמעמיד לרשותכם מבחר גדול של הצעות מחיר מחברות ביטוח שונות, ואחרי שתבדקו אותן, תוכלו לבצע את הבחירה המתאימה לכם.

כדי לקבל את השירות הזה, יהיה עליכם להקדיש מספק שניות למילוי פרטיכם בטופס שבאתר ולקבל בתוך זמן קצר את הצעות המחיר הטובות ביותר.

הצעה לביטוח בעד 50% הנחה!