האם חובה לעשות ביטוח צד ג'

חלק מהביטוחים החלים על בעלי רכבים הם ביטוחי חובה. מה בנוגע לביטוח צד ג'? האם מדובר בביטוח שחובה לרכוש אותו או שמא הוא אופציונלי?
בפורטל צוק ביטוח רכב תמצאו מידע והסברים על כל סוגי הביטוחים וסיוע של נציגינו במציאת הצעות מחיר משתלמות לביטוחי רכב.

דגם של רכב בין ידיים ששומרות עליו

האם ביטוח צד ג' הוא חובה?

ראשית, חשוב להבין מהו ביטוח צד ג'. זהו ביטוח, או נכון יותר אחד המרכיבים של בטוח מקיף, שמטרתו לספק כיסוי ביטוחי במצבים בהם נגרם נזק דווקא לצד שלישי, כלומר, לא לרכב שלכם, אלא לרכבו ורכושו של צד שלישי שאינו קשור לביטוח שלכם.

במקרים כאלו, אם קרתה תאונה או נגרם נזק בכל דרך אחרת, אם אינכם מבוטחים בביטוח צד ג', הוצאו התיקון יחולו עליכם, והן יכולות להיות גבוהות מאד.

ביטוח צד ג' אינו חובה. זהו מרכיב אופציונלי בביטוח מקיף שאף הוא אינו  ביטוח חובה.

האם חייב לעשות ביטוח צד ג'

למרות שאין חובה לרכוש פוליסת ביטוח מקיף או פוליסת ביטוח צד ג' בלבד, זהו עדיין צעד מומלץ ביותר לביצוע. כאמור, אם הייתם מעורבים בתאונה שאתם אחראים עליה, הנזקים לצד השני יכולים להיות גבוהים ביותר. עם כיסוי ביטוחי תהיו פטורים מההוצאות הגבוהות לרכוש של צד שלישי וחברת הביטוח שלכם תספק את הכיסוי.

נהגים רבים בוחרים לבטח את רכבם, בנוסף לביטוח חובה הנדרש על פי חוק, בביטוח צד ג' בלבד. כלומר, מתוך שלל הכיסויים שמציע הביטוח המקיף, הם מעדיפים את השקט הנפשי במקרים בהם מעורב גם צד ג' ויש צורך לפצותו.

נהיגה ללא ביטוח צד ג'

לסיכום, אין כל מניעה או חוק שאוסר על נסיעה ללא ביטוח צד ג'. מדובר בהמלצה בלבד שעשויה, במקרה הצורך, לחסוך לכם כסף רב והוצאות מיותרות.

עלות ביטוח צד ג' מחושבת לפי גיל הנהג, סוג הרכב והדגם, וותק הנהיגה של הנהג והאם היו לו בעבר עבירות תנועה. כמו כן מחושב המחיר על פי נתוני חברת הביטוח ומסיבה זו המחירים שונים מחברה אחת למשנה.

השאלה היא רק כיצד מוצאים ביטוח צד ג' במחיר שהיה משתלם להכניס אותו כמרכיב ביטוח המקיף, או אפילו לרכוש את הכיסוי הביטוחי הזה בלבד.

כאן נכנס לתמוה פורטל צוק ביטוח רכב, שמספק לכם את כל המידע הנדרש, כולל הצעות מחיר של חברות ביטוח מובילות, שתוכלו להשוות ביניהם, להבין מה הן מורכבות ולבצע בחירה של ההצעה המתאימה לכם ביותר.

ההליך כרוך במילוי פרטיכם באתר, ללא כל התחייבות, ובתוך זמן קצר תקבלו במקום מרוכז אחד את כל הצעות המחיר הרלוונטיות למקרה שלכם.

הצעה לביטוח בעד 50% הנחה!