השתתפות עצמית בביטוח צד ג'

אחד הרכיבים בפוליסת ביטוח מקיף הוא ביטוח צד ג', שהוא רכיב שאיינו חובה וניתן להחליט אם רוצים לכלול אותו בפוליסת הביטוח או לא. גם אם החלטתם שכן, עומדת בפניכם הבחירה אם לכלול ברכיב ביטוחי זה השתתפות עצמית, או לא.

מכונית ביד של אדם

מהו ביטוח צד ג'?

מדובר בכיסוי ביטוחי שמשמש למקרים בהם נגרם נזק לרכושו של צד שלישי, אשר נגרמו לו בגלל רשלנות הנוהג ברכב המבוטח. כלומר, הוא מכסה נזקים שנגרמו לרכבו או לרכוש אחר של הצד השלישי אולם לא מספק כיסוי לרכב המבוטח כתוצאה מתאונה או גניבה.

ברוב המקרים מגבילות חברות הביטוח את סכום הפיצוי הכספי שיינתן לצד השלישי שניזוק, בסכום של בין 300 ל-500 אלף ₪. למרות שרכיב ביטוחי זה אינו חובה, הוא מומלץ מאד, מאחר ובמקרה בו גרמתם נזק לרכבו של אחר, תמצאו עצמכם מתמודדים עם הוצאות כספיות גבוהות.

ביטוח צד ג' עם ביטול השתתפות עצמית

כשאתם רוכשים פוליסת ביטוח מקיף, או רק את ביטוח צד ג', תמצאו שקיים בפוליסה סעיף השתתפות עצמית של בעל הרכב. יחד עם זאת זהו אינו סעיף חובה וניתן לרכוש ביטוח צד ג' עם ביטול השתתפות עצמית.

במקרה כזה יגדל סכום הפרמיה והיא תחושב על פי מספק פרמטרים, ביניהם גיל המבוטח, וותק הנהיגה שלו, היעדר תביעות קודמות וכיוצ"ב.

ביטוח צד ג' מעניק שקט נפשי רב בידיעה שאם גרמתם נזק כבד לרכבו של אחר יהיה לכם כיסוי ביטוחי שישא בהוצאות הפיצוי והתיקונים ואתם תשלמו רק את ההשתתפות העצמית, או לא תשלמו גם אותה, תלוי בסוג הפוליסה שבחרתם.

אם ברשותכם רכב ישן ששוויו נמוך מומלץ מאד לרכוש ביטוח צד ג', אפילו אם וויתרתם על הביטוח המקיף כדי לחסוך בהוצאות. למרות שביטוח זה הוא זכות ואינו מחייב אתכם לרכוש אותו, הוא בעל חשיבות רבה ויכול לחסוך לכם כסף רב.

השאלה הנשאלת היא כיצד למצוא ביטוח צד ג' בעלות הגיונית , או כמה תעלה השתתפות עצמית בביטוח צד ג'.

במקום להתחיל לחפש בין כל חברותה ביטוח ולבקש מהם נתונים ומחירים, להשוות ביניהם ורק אז לקבל החלטה, אתם יכולים לעשות את זה בהליך נוח ויעיל בעזרת פורטל צוק ביטוח רכב. באופן זה תחסכו זמן חיפוש יקר ומייגעות ותקבלו את כל ההצעות האטרקטיביות ביותר במקום מרוכז אחד.

כדי ליהנות משירות זה כל מה שאתם צריכים לעשות הוא למלא את פרטיכם בטופס המקוון שבאתר ולקבל בתוך זמן קצר מגוון הצעות מחיר של ביטוח צד ג' , עם או בלי השתתפות עצמית.

הצעה לביטוח בעד 50% הנחה!