ביטוח צד ג'

בישראל נחלקים הביטוחים על הרכב לשני סוגים: ביטוח חובה שבלעדיו לא יוכל הנהג לעשות שימוש ברכב וביטוח נוסף, שהוא אופציונלי לבחירת בעל הרכב ואשר קרוי ביטוח מקיף.

אחד המרכיבים בביטוח מקיף הוא ביטוח צד ג', אותו ניתן להוסיף לפוליסת הביטוח או לוותר עליו.

אדם מחזיק דגם של מכונית בין הידיים

 

ביטוח צד ג' – מה זה?

בעוד שביטוח חובה מתייחס לכיסוי ביטוחי של כל נזק שנגרם לגוף, כלומר בני אדם המעורבים בתאונה, הרי שביטוח מקיף כולל את כל מה שמתייחס לרכב עצמו, החל מפגיעה בו שמעלה את הצורך לתקנו וכלה בשירותים נלווים כמו גרירה, רכב חלופי וכדומה.

ביטוח צד ג' הוא החלק בפוליסה שמטפל בנזקים שנגרמו לצד שלישי, כלומר לכלי רכב אחרים כתוצאה מתאונה.

אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים ורכב, אחד או יותר, נפגע, יגיש בעל הרכב שנפגע תביעה שדורשת מכם לשאת באחריות ולדאוג לשלם את העלויות הנלוות לתיקון הרכב. לכך נועד ביטוח צד ג', ובמקום שאת התיקונים תשלמו מכסכם, תעשה זאת חברת הביטוח.

ביטוח צד ג' בלבד

כאמור, מדובר בביטוח רשות ולא חובה. ניתן לרכוש אותו באופן עצמאי ללא שאר המרכיבים בביטוח מקיף, ובאופן זה גם לחסוך בעלויות הביטוח וגם להבטיח כיסוי ביטוחי במקרים בהם נגרם נזק לרכבו של צד שלישי.

ביטוח צד ג לרכב מכסה כל נזק ופגיעה אשר נגרמו לרכושו של צד שלישי על ידי הרכב המבוטח שלכם, עקב רשלנות, בזמן נסיעה, בעקבות מחדל של הנהג, כלומר, אתם, המבוטחים. הוא מכסה נזקים בעקבות תאונה, התנגשות הרכב שלכם עם רכב של צד שלישי, התהפכות אותו רכב, שפשוף, מכה וכיוצ"ב.

מאחר והגדרת ביטוח צד ג' נוגעת לרכוש, כלולים בו פגיעות שנעשו לרכוש שאינו כלי רכב, למשל שלטים, תמרורים בדרך, גדרות וכדומה.

מה פירוש ביטוח צד ג'?

משמעות ביטוח זה הוא חסכון ניכר בעלויות במקרים בהם הרכב שלכם מעורב בתאונה או גרם לפגיעה ברכבו של אחר. מאחר וגם הגורם השלישי מבוטח בחברת ביטוח, חברה זו תעשה כל מאמץ לתבוע מכם את המקסימום שהיא יכולה וללא ביטוח צד ג תמצאו את עצמכם נתונים לתביעה כספית גבוהה מאד.

ביטוח צד ג רכב לא חל במקרים בהם הנהג ברכב המבוטח נהג תחת השפעת סמים או אלכוהול או שאדם אחר נהג ברכב ללא רשותו של בעל הרכב, המבוטח.

ניתן לכלול בביטוח צד ג לרכב תוספות והרחבות כמו שירותי גרירה, ביטוח רדיו ושמשות ואספקת רכב חלופי במקרים של תיקון הרכב, טוטאל לוס או גניבה. כמו כן ניתן להוסיף סעיף פיצוי על נזקי גוף שנגרמו לצד שלישי ואשר אינם מכוסים על ידי ביטוח חובה וכן, הוצאות שכר טרחת עורך דין במקרים ותזדקקו להגנה משפטית. כל ההרחבות האלו דומות מאד לסעיפים הקיימים ממילא בביטוח המקיף, כך שכדאי לבחון את עלויות ביטוח מקיף עם סעיף צד ג' ולהשוות אותן לעלויות ביטוח צד ג בלבד עם ההרחבות הללו, כדי לראות אילו מהאפשרויות משתלמות יותר.

ביטוח צד ג – מה זה אומר?

משמעות הביטוח הזה היא שהכיסוי שהוא מספק נוגע לצד שלישי בלבד. כלומר, אם אינכם מבוטחים בביטוח מקיף, הכיסוי יתייחס רק לרכושו של צד שלישי, בעוד שאם הרכב שלכם נפגע באף הוא, ללא ביטוח מקיף, לא יהיה לו כל כיסוי ביטוחי במקרים של נזקי תאונה, גניבה, פגעי טבע וכדומה.

ככל שהרכב ישן יותר, הפרמיה של ביטוח צד גימל תהיינה גבוהות יותר. הגדרת רכב ישן אצל רוב חברות הביטוח היא לרכב בן מעל עשר שנים. הסיבה שמספקות חברות הביטוח ליוקר הפרמיה במקרים כאלו היא שתיקון רכבים ישנים הוא יקר יותר מרכבים חדשים בשל הקושי למצוא חלקי חילוף ועלות התיקון שהופכת לגבוהה יותר.

עלויות ביטוח צד גימל, כמו עליות ביטוח חובה ומקיף, מחושבות בהתאם למספר פרמטרים, ביניהם סוג הרכב, גיל הנהג, תביעות קודמות שהיו לו, מין הנהג וגיל הרכב.

קיימים הבדלים במחירי ביטוח צד ג' בקרב חברות הביטוח השונות וחשוב לערוך סקר שוק והשוואת מחירים לפני שרוכשים את הפוליסה.

מאחר ומדובר בהליך לא קצר, לעתים מבלבל ומסורבל, עומד לרשותכם פורטל צוק ביטוח רכב שמציג בפניכם בצורה מסודרת מבחר גדול של הצעות מחיר מחברות ביטוח שונות, עם הסבר מפורט וברור על הרכיבים בכל פוליסת ביטוח ומה מחיר הפרמיה.

באופן זה תוכלו לראות את כל הנתונים במקום מרוכז אחד, לבצע השוואת מחירים נוחה ומהירה ורק אז, אחרי שלמדתם את כל הנתונים, תוכלו לרכוש ביטוח צד ג' שמתאים לכם, לתקציבכם וליכולותיכם.

השירות הזה דורש מכם אך ורק מילוי של הפרטים שלכם באתר החברה ובתוך זמן קצר תקבלו את כל ההצעות מהן תוכלו לבחור את המתאימה לכם ביותר.

הצעה לביטוח בעד 50% הנחה!