ביטוח מקיף לקטנוע

פרט לביטוח המקיף עבור רכב פרטי שמוצע על ידי כל חברות הביטוח בישראל, קיים גם ביטוח מקיף לכלי תחבורה אחר, שעליו אנו שומעים לאחרונה הרבה בתקשורת בגלל המאבק של הנהגים בעלויות הגבוהות של הפוליסות – מדובר על ביטוח מקיף לקטנוע.

ביטוח מקיף לקטנוע

מאפייני ביטוח מקיף לקטנוע

למרות שמדובר בדרך כלל על כלי תחבורה זול יותר מאשר רכב פרטי, חברות הביטוח גובות בדרך כלל פרמיות גבוהות יותר עבור ביטוח מקיף לקטנוע, מאשר פוליסות של רכב פרטי. הסיבה העיקרית לכך, היא כי קטנוע הוא קל הרבה יותר לגנבה. אין צורך לפרוץ אל תוך כלי הרכב – כל מה שצריך לעשות, זה להכניס את הקטנוע אל תוך טנדר או משאית ולהסתלק מהמקום. לפיכך, הביטוח המקיף, אשר מכסה את המבוטח מגנבה, יהיה גבוה יותר בצורה משמעותית.

יש לציין, כי שיקולי השווי של הרכבים הדו גלגליים הם גם הגורמים למצב, בו ביטוח מקיף לקטנוע 400 סמ"ק יהיה גבוה יותר מאשר ביטוח מקיף לקטנוע 125 סמ"ק. העובדה הפשוטה היא, כי קטנוע עוצמתי יותר עולה יותר כסף, כך שבמקרה של גנבה, הוצאות חברת הביטוח יהיו משמעותיות יותר.

סיבה נוספת לכך, שמחיר ביטוח מקיף לקטנוע 300 סמ"ק, לדוגמא, יהיה גבוה יותר מאשר רכב פרטי בעלות ממוצעת, היא כי נהגי הקטנועים מעורבים הרבה יותר בתאונות. בנוסף לכך, התאונות עצמן לעיתים קרובות קטלניות ואף גורמות לטוטאל לוס של כלי התחבורה – זאת, בגלל החשיפה של הנהגים והפגיעות שלהם בכביש.

עלות הביטוח המקיף, בין אם מדובר במקרה של ביטוח מקיף לקטנוע 200 סמ"ק או ביטוח מקיף לקטנוע 250 סמ"ק, יהיה בדרך כלל 8%-13% משווי הקטנוע עצמו, כאשר ישנה חשיבות גדולה גם להיסטוריית התביעות של בעל הקטנוע. ישנה אפשרות לנהגים לעשות ביטוח מקיף מוגבל, בו ישנו כיסוי מפני גניבה, שרפה ונזקים לצד ג' בלבד – במקרה כזה, עלויות הפוליסה יורדות ל-6% משווי הקטנוע בממוצע.

במידה ואתה מעוניין לקבל מידע וייעוץ נוסף על ביטוח מקיף לקטנוע, אנו בפורטל צוק ביטוח רכב נשמח להפנות אותך לגופים מקצועיים בתחום ולאפשר לך לבצע השוואת מחירים חכמה וקלה. השאר את הפרטים האישיים שלך בעמוד זה ואנו נדאג ליצור אתך קשר טלפוני בהקדם האפשרי.