כמה עולה ביטוח חובה לרכב

קניתם רכב חדש? רוצים לעשות ביטוח חובה ומתלבטים בין מספר חברות ביטוח? אז נכון שביטוח חובה לרכב, כשמו, הינו חובה לכל כלי רכב ממונע לפי החוק בישראל, אבל לפני שמבטחים את הרכב, עושים השוואת מחירים ובודקים מהי עלות ביטוח חובה לרכבכם ומאתרים בקלות את ההצעה המשתלמת ביותר עבורכם.

מודל של רכב, מחשבון ומטבעות

עלות ביטוח חובה לרכב – ממה זה בעצם מורכב?

לפני שנבדוק מחירים נבחן ממה מורכבת פוליסת ביטוח רכב ומהם הגורמים שמשפיעים על עלות הביטוח. כשאנו מבקשים לבטח רכב יש כמה שאלות שכל חברת ביטוח תבקש שנענה עליהן ולפיהן ניתן לדעת מהם המרכיבים של פוליסת הביטוח:

  • סוג הרכב – הסיווג הראשון הוא לפי סוג הרכב וסוג הבעלות עליו. כלומר האם מדובר ברכב פרטי או מסחרי והאם מבקש הביטוח הוא הבעלים הפרטיים של הרכב. ביטוח של רכב מסחרי הוא לרוב יקר יותר, שכן יש לרכב כזה שימוש מסחרי.
  • הנהג – קטגורית הנהג מתייחסת לאדם שצפוי לעשות שימוש קבוע ומתמשך באוטו. כאשר הפרמטרים שמשפיעים על עלות הביטוח הם: מין הנהג, גיל הנהג והותק שיש לנהג, כלומר מספר השנים שיש לו רישיון נהיגה. בנוסף יבדקו מספר התאונות שביצע הנהג ומספר הפעמים שרישיונו נפסל. כאשר, נהג צעיר ישלם יותר, נהג עם ותק רב ישלם פחות ומעורבות בתאונות או פסילת רישיון ישפיעו אף הם לשלילה על מחיר הביטוח.
  • הרכב – הפרמטרים המשפיעים על עלות הביטוח בכלי הרכב הינם: סוג הדלק של הרכב (בנזין, סולר, גז), נפח המנוע, כוחות סוס, מספר כריות אוויר וקיומן של מערכות מתקדמות שמוזילות את מחיר הביטוח כמו: מערכת למניעת נעילת גלגלים, בקרת יציבות ומערכות מתריעות על סטייה מהנתיב ועל אי שמירת מרחק.

איך בודקים תעריפי ביטוח חובה

במקום להתקשר לכל חברת בטוח שאתם מכירים, תוכלו לבדוק תעריפי ביטוח חובה במשרד האוצר, דרך האתר שלהם. כל שעליכם לעשות הוא למלא את הפרטים בקטגוריות השונות ולקבל את תעריפי ביטוח החובה לרכבכם בחברות הביטוח השונות.

בדיקת עלות ביטוח חובה מהירה

עדיין מתלבטים ולא בטוחים באיזו חברת ביטוח לבחור? רוצים לקבל מידע מהימן ולקבל סיוע בבדיקת תעריפי ביטוח? השאירו פרטים באתר וצוות צוק ביטוח רכב ישמחו לסייע לכם לאתר את הצעת הביטוח המשתלמת והנוחה ביותר עבורכם.