פקודת ביטוח רכב חובה

על פי חוק, או נכון יותר לומר, על פי פקודת ביטוח רכב מנועי משנת 1970, נאסר שימוש בכל סוג רכב מנועי אלא אם כן קיימת לו פוליסה תקפה של ביטוח חובה.

תקנות ביטוח חובה הן רבות ונהיגה ללא פוליסה ברת תוקף נחשבת לעבירה על החוק.

טופס של ביטוח חובה ומחשבון

חוק ביטוח חובה לרכב

משמעות ביטוח חובה לרכב היא כי בזכותו יש לכם כיסוי ביטוחי מלא למקרים בהם נגרמו נזקי גוף לכם הנהגים, לנוסעים הנוספים ברכב, להולכי רגע שנפגעו ועוד.

החשיבות שלו היא רבה מאחר ותקנון זה אינו מתייחס לסוגיית " מי אשם" ומספק כיסוי מוחלט בכל מצב, גם אם הנזקים בגוף נגרמו באשמת הנהג המבוטח.

תקנות ביטוח רכב חובה

ביטוח החובה מתחיל מהרגע בו תעודת הביטוח הוחתמה על ידי חותמת הבנק, אז היא נכנסת לתוקף. נהיגה ללא תעודה חתומה זו מהווה עבירה פלילית .

הכיסוי הביטוחי של ביטוח חובה כולל מתן פיצוי גם בגין אובדן כושר השתכרות, אובדן השתכרות, ופיצוי בגין סבל וכאב. במקרה של אובדן כושר השתכרות, גובה הפיצוי עומד על השכר הממוצע במשק, כפול שלוש פעמים.

רשיון רכב ביטוח חובה

בכל רשיון רכב צריכה להופיע תעודת ביטוח חובה. אין הכוונה לרשיון נהיגה, אלא לרשיון הרכב עצמו, המעיד על תקינות הרכב, על העובדה שהוא עובר בדיקות אחת לשנה (טסט) וכי הוא מבוטח בביטוח חובה.

ביטוח רכב חובה פוליסה תקנית

תקינותה של תעודת ביטוח רכב חובה היא בחותמת שמצויה עליה. חותמת זו, של הבנק, שם שולם הביטוח, מעידה על תקינותה, כמו גם התאריכים המופיעים על גביה, מועד ההתחלה והסיום של הביטוח.

ברכב חייבת להימצא תמיד תעודת ביטוח חובה תקנית ומקורית (לא העתק) של הרכב.

בדיקת ביטוח חובה

כדי לדעת מה התעריף המדויק של הפוליסה, תוכלו לבצע בדיקת ביטוח חובה לרכב באמצעות מחשבון המצוי בכל אתר של חברת ביטוח. התעריפים של פוליסה זו מחושבים לפי מספר פרמטרים, כמו גיל הנהג ומינו, וותק הנהיגה שלו, עבירות תנועה קודמות ועוד. כמו כן, לכל חברת ביטוח יש את מדיניות התעריפים שלה, לכן אם תערכו בדיקת ביטוח חובה לא תמיד תקבלו את אותו המחיר בכל חברות הביטוח.

פורטל צוק ביטוח רכב מזמין אתכם להיעזר בו. אנו מאתרים את כל הצעות המחיר עבור ביטוח חובה כך שתוכלו להשוות ביניהן באופן מסודר. כמו כן תקבלו מידע וטיפים שיסייעו לכם להבין במדויק את הכיסוי הביטוחי שמציעות החברות.

לקבלת שירות זה מצוק ביטוח לרכב, מלאו את פרטיכם באתר, ללא כל התחייבות.