ביטוח משאית

סוגי ביטוח משאית 

בדומה לביטוח רכב פרטי, גם ביטוח משאית כולל: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'.

  • ביטוח משאית חובה – מדובר בביטוח בסיסי, וכשמו כן הוא – ביטוח חובה. ביטוח החובה מכסה נזקי גוף ותאונות. הסטטיסטיקה מראה כי משאיות מעורבות ביותר תאונות לעומת רכבים אחרים, לכן החשיבות שלו גבוהה מאוד. במסגרת ביטוח החובה ניתן להבחין בין שלוש קבוצות – משאית 10 טון ורכבים כבדי משקל, משאיות ורכבים כבדים במשקל של 10-30 טון, ואלה שמשקלם עולה על 30 טון. תעריפי ביטוח החובה לרכבים שמשקלם עולה על 30 טון גבוהים יחסית לשתי הקבוצות הראשונות.
  • ביטוח משאית מקיף – ביטוח משאית מקיף אחראי על הנזקים שנגרמים למשאית עצמה בעת תאונה, גניבה, התלקחות, שיטפון, סערה, התהפכות ועוד. משאית הוא כלי רכב יקר יחסית, לכן הביטוח המקיף חשוב מאוד.
  • ביטוח משאית צד ג' – ביטוח משאית צד ג' מכסה נזקי צד שלישי, ומגן על בעל המשאית מנזקים שנגרמו על ידו לצד ג'.

כמו כל כלי הרכב הממונעים, גם משאיות מחויבות בביטוח. יתרה מכך, בהשוואה לרכבים פרטיים, משאית היא כלי רכב מסיבי שנחשב למסוכן יותר – לכן חשיבות ביטוח משאית היא כפולה. אז מהם סוגי ביטוחי משאית הקיימים? ומה הם כוללים? כל הפרטים בהמשך! 

איך נקבע מחיר ביטוח משאיות?

חשוב לציין שעלות הביטוחים גבוהה בהשוואה לביטוח רכב פרטי, הן מבחינת שיעור הפרמיה, והן מבחינת ההשתתפות העצמית. תעריפי ביטוח משאית נקבעים לפי מספר פרמטרים: גיל הנהג, ותק הנהיגה, עבירות תנועה, תביעת או היעדר תביעות ושנתון המשאית. נוסף על כך, מכיוון שלרכב כבד כמו משאית יש שימושים רבים כגון: הובלה, עבודות עפר, מינוף, ועוד, תעריפי ביטוח משאיות נקבעים על פי מטרת השימוש.

ישנה אפשרות של הרחבת הביטוח המקיף למשאיות, עם הגנה מפני רעידות אדמה, נזקים שעלולים להיגרם ממזג האוויר, או נזקים בעקבות מהומות כמו שביתות וכדומה, וכן הגנה על האביזרים שבתוך המשאית. 

ביטוח לפי משקל משאית

בענף המשאיות, נהוג לחלק את המשאיות לפי קטגוריות של משקל. למשקל המשאית יש השפעה ניכרת על עלות ביטוח משאית – מפני שסיכוני הכביש משתנים בהתאם למשקל המשאית. ולכן מדובר בפרמטר חשוב לקביעת מחיר ביטוח משאית. קטגוריות של משאית לפי משקל:

  • משאיות גדולות – עד 10 טון
  • משאיות בינוניות וכבדות – עד 30 טון
  • משאיות כבדות – מעל 30 טון

מחירון ביטוח משאיות: כמה עולה ביטוח משאית? 

מחירי החובה של ביטוח משאית נקבע לפי משקל הרכב, מספר שנות רישיון וגיל הנהגים. למשל – ביטוח חובה לנהג מעל גיל 24 עם מעל שנה רישיון, במשקל כולל של עד 10 טון, יעלה בסביבות ה-3,300 שקל לשנה. ככל שהרכב יותר כבד, כך עלות ביטוח משאית עולה בהתאם. 

מחיר של ביטוח משאית מקיף לנהגים בעלי רישיון למשאית מעל גיל 24 עם היעדר תביעות, נקבע כך: החל מ-3,950 שקל לשנה, או 2% משווי המשאית. כמו כן, ניתן לבטח משאית ששוויה עד מיליון שקל, כולל תוספות ואביזרים בבעלות פרטית או של חברה. 

מדוע ביטוח משאית יקר יותר מביטוח רכב פרטי?

משאית היא כלי רכב כבד ומסורבל – עם יכולת תמרון מוגבלת יחסית. לרוב, נהגי המשאית מבלים שעות ארוכות על הכביש, לכן הם הרבה יותר חשופים לתאונות דרכים, גם בגלל עייפות. בנוסף, כאמור, משאיות הן כלי רכב יקר, מה שהופך אותן ליעד אטרקטיבי עבור גנבי רכבים. בממוצע, עלות משאית עשויה להגיע לשווי של מאות אלפי שקלים. כמובן שככל שהמשאית חדשה יותר, כך היא כנראה תהיה עם פחות תקלות וגם עלות ביטוח המשאית תהיה נמוכה יותר.

גם ציוד מכני הנדסי, נכלל תחת הגדרת "ציוד כבד" הוא יקר מאוד ועלות הביטוח בהתאם – לקטגוריה הזו נכנסים עגורנים, מנופים, דחפורים, מערבלים ועוד.  

איך בוחרים חברת ביטוח?

יש היום מגוון רחב של חברות ביטוח המציעות ביטוח משאיות – וזה בהחלט עלול להיות מבלבל. אז איך בוחרים? ראשית, חשוב לבצע סקר שוק על ביטוח משאית, כך תדעו אם המחיר שאתם מקבלים הוגן או לא. 

שנית, אנו ממליצים לבחון פרמטרים נוספים, כמו למשל מה הוותק של חברת הביטוח? האם קיבלתם עליה המלצות? איך פועלת החברה במקרים של תביעות? האם יש לכם מכרים שעשו בחברה ביטוח משאית? המלצות או דיס המלצות על החברה תוכלו למצוא ברחבי הרשת, מה שעשוי לעזור לכם לגבש החלטה בצורה הטובה ביותר. 

לסיכום, בדומה לביטוח רכב פרטי, גם לביטוח משאית קיימים שלושה סוגי ביטוחים – חובה, מקיף וצד ג'. עלות ביטוח משאית גבוהה מעלות של ביטוח רכב פרטי. כאמור, נהגי המשאית מבלים שעות רבות על הכביש, לכן הם הרבה יותר חשופים לתאונות דרכים.  בנוסף, משאיות נחשבות לכלי רכב יקר בהשוואה לכלי רכב אחרים – מה שהופך אותן ליעד אטרקטיבי עבור גנבי רכבים. 

 

הצעה לביטוח בעד 50% הנחה!