איך תשיגו ביטוח רכב הכי זול

כל בעלי הרכב בישראל חייבים על פי החוק לרכוש ביטוח חובה למכונית שלהם, יחוד עם זאת כולנו מעוניינים להוזיל עלויות ולרכוש ביטוח רכב חובה הכי זול שאפשר. ביטוח חובה לרכב נועד לכיסוי מגוון מקרים של נזקי גוף כתוצאה מתאונות. בעקבות הרפורמה בענף הביטוח לרכב צנחו מחירי הפוליסות אך עדיין מדובר בהוצאה גדולה למשקי הבית ולחברות.

אדם שומר על רכב קטן בין שתי ידיו

ראוי לציין כי ביטוח חובה נמצא בפיקוח משרד האוצר לכן חברות הביטוח מוגבלות במחיר שהן יכולות לדרוש, בעקבות התחרות הגדולה על כל לקוח ניתן למצוא ביטוח חובה זול, אך לא תמיד מחיר זול מדי משתלם עבורך, מאחר ואתה עלול לגלות כי ההשתתפות העצמית גבוהה וכי הכיסוי אינו רחב ומקיף כמו בפוליסות של חברות ביטוח אחרות.

ביטוח רכב חובה הכי זול – מידע חשוב

כאמור, ביטוח חובה מספק כיסוי רחב לנזקי גוף הנגרמים כתוצאה מתאונת דרכים, הכיסוי חל על פגיעות שנגרמו לנהג הרכב, לנוסעים ולהולכי רגל. יש לציין כי הביטוח מכסה כיסוי מוחלט בין אם הנהג ברכב נמצא אשם בתאונה ובין אם התאונה נגרמה שלא באשמתו.

על פי החוק, אין להשתמש ברכב מבלי שיש לו פוליסת ביטוח חובה בתוקף, הנסיעה ללא ביטוח חובה בתוקף נחשבת לעבירה פלילית, לכן עליך לוודא כי לרכב בו אתה נוהג יש פוליסה תקפה.

כדי לרכוש ביטוח רכב הכי זול עליך לדעת כי עד לרפורמה בענף גבו חברות הביטוח מחיר אחיד לפוליסה, אך מאפריל 2001 חברות הביטוח קובעות את התעריף בהתאם למדיניות שלהן ולאחר בדיקת מאפייני הנהג והרכב. המחירים נמצאים בפיקוח על ידי המפקח על הביטוח במשרד האוצר.

בעת קביעת תעריף הפוליסה חברות הביטוח בוחנות לעומק את הפרמטרים והמאפיינים של הרכב והנהג, ככל שלנהג עבר ביטוחי נקי ואין לו שלילות רישיון, כך הוא יכול לזכות להצעות אטרקטיביות של ביטוח חובה זול. כמו כן, לקביעת מחיר הפוליסה ניתן דגש על מין הנהג, גיל הנהג הצעיר ביותר והימצאות מערכות בטיחות ברכב כמו כריות אוויר, ומערכות למניעת נעילת גלגלים, בקרת יציבות, התרעה על אי שמירת מרחק, סטייה מנתיב וכדומה.

ביטוח חובה הכי זול – האם זה משתלם?

כדי לרכוש ביטוח רכב זול עליך להשוות מחירים, כיום בעידן האינטרנט קל לעשות זאת ובלחיצת כפתור תוכל לקבל הצעות ממספר חברות ביטוח, אך הדרך הבטוחה להוזיל עלויות היא לשמור על כללי הנהיגה ולהיות נהג זהיר.

אם קיבלת הצעה לביטוח זול לרכב עליך לקרוא היטב את הפוליסה כיוון שסביר להניח כי קיבלת הצעה לפוליסה בסיסית, בעוד חברות אחרות יספקו לך תמורת כמה שקלים יותר, הטבות שונות כמו שירותי גרר ועוד. מעבר לכך, חברות הביטוח מנסות לעתים לפתות אותך בביטוח רכב זול אך הן מעלות את ההשתתפות העצמית או את המחיר של הטבות אחרות שתוכל לקבל במחיר נמוך מחברה מתחרה.

לרכישת ביטוח חובה זול בתנאים משתלמים, נשמח להציע לך הצעה אטרקטיבית, ללא כל עלות או התחייבות מצדך. השאר פרטים באתר ונחזור אליך בהקדם.