ביטוח רכב חובה במחיר הזול בארץ

כל רכב בישראל חייב, על פי חוק, להיות מכוסה בביטוח חובה. ישנם ביטוחים נוספים שהם אופציונאליים אולם ביטוח חובה הוא הכרחי ומהווה תנאי לשימוש ברכב, שאם לא יכובד, ייחשב הדבר לעבירה נושאת קנסות ועונשים.

אדם מבוגר נוהג ברכב שיש לו ביטוח חובה

כל רכב בישראל חייב, על פי חוק, להיות מכוסה בביטוח חובה. ישנם ביטוחים נוספים שהם אופציונאליים אולם ביטוח חובה הוא הכרחי ומהווה תנאי לשימוש ברכב, שאם לא יכובד, ייחשב הדבר לעבירה נושאת קנסות ועונשים.

מה זה ביטוח רכב חובה

יש דברים שאין להקל בהם ראש, ביניהם ביטוח רכב חובה. הוא מחייב את כל בעלי הרכבים ומעניק כיסוי לנזקי גוף שעלולים להגרם לנוסעים ברכב, לנהג הרכב ואף להולכי רגל. כלומר, הוא נועד לכסות פגיעות גוף שעלולות להגרם במקרה של תאונה, גם במצבים בהם הרכב חונה.

חברת הביטוח בה נרכשה פוליסת ביטוח חובה  לרכב משלמת פיצוי כספי על כל נזק גופני שנגרם בעקבות תאונת דרכים, לכל מי שנפגע בתאונה.

היקף האחריות והכיסוי לנזקי גוף מתבססים על פקודת ביטוח רכב (1970) ועל חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (1975). לפי חוק פלת"ד (פיצויים לנפגעי תאונות דרכים), אדם המשתמש ברכב מנועי או נוהג בו, חייב לפצות את הנפגע, או הנפגעים, על כל נזק גוף שנגרם לו בתאונת דרכים בה מעורב הרכב. בחוק מופיע גם פירוט היקף הפיצוי שהנפגע זכאי לקבל.

ביטוח חובה לרכב- עלויות

למרות שחברות ביטוח רבות יטענו שמחיר ביטוח חובה לרכב עולה סכום זהה בכל מקום בעוד שההבדלים במחירים קיימים רק בביטוח מקיף או ביטוח צד ג', בפועל יש הבדלים משמעותיים במחירי ביטוח חובה, שתעריפם נקבע על פי פרמטרים מסוימים.

עלות ביטוחי חובה מתייחסת לסוג הרכב, למשל האם מדובר ברכב פרטי או מסחרי, האם קיימות בו כריות אוויר, גיל הנהג והוותק שלו בנהיגה, עברו הביטוחי של הנהג ותביעות קודמות, אם היו.

לפי הפרמטרים הללו, ניתן לבנות הצעת מחיר לביטוח חובה, בהתאמה אישית. לכן חשוב מאד לבצע השוואת מחירים בין חברות הביטוח ולא לצאת מנקודת מחשבה שגויה שמחירי ביטוח חובה הם אחידים בכל חברה.

צוק ביטוח רכב הוא פורטל המסייע באיתור חברות ביטוח וקבלת הצעות מחיר מהן, על סמך כל הנתונים של הנהגים. תגלו שישי הבדלים משמעותיים בין ההצעות, שיכולים לחסוך לכם כסף רב בכל שנה.

באמצעות הפורטל תוכלו לקבל במקום אחד ובאופן מסודר ונוח את כל ההמלצות והמחירים, כך שתוכלו להשוות ולקבל החלטה רק לאחר בדיקה מעמיקה של הנושא.

כדי לקבל החלטה מושכלת ולמצוא ביטוח רכב חובה במחיר הזול בארץ, מלאו את פרטיכם עכשיו בטופס שבאתר ותקבלו מענה מהיר ומקצועי.