ביטוח חובה לרכב אספנות

ביצוע ביטוח חובה לרכב הוא תנאי מוקדם לכל אדם שמתכוון לנהוג בישראל. הביטוח מכסה את ההוצאות כספיות שנגרמו בעקבות נזקי גוף לנהג הרכב, לנהגים אחרים ולהולכי רגל, וזאת כתוצאה מתאונה עם הרכב.

תמונה של מחשבון וטפסי ביטוח לרכב אספנות

מאפייני ביטוח חובה לרכב אספנות

רכב אספנות מוגדר ככזה, כאשר הוא נמצא כבר יותר משלושים שנה על הכביש. קיימות הגבלות שונות לגבי הנסיעה ברכבים מסוג זה, כאשר הם אינם רשאים לנסוע בשעות הבוקר ובנוסף הם נעדרים מערכות סטנדרטיות כמו מיזוג אוויר או בטיחות.

המאפיינים המיוחדים של רכב אספנות גורמים לכך, שלעיתים ביטוח רכב אספנות חובה עלול שלא להספיק ולכן מומלץ מאד להצטייד גם בביטוח מקיף – זאת כדי להישמר משחיקת הרכב ומקרי גניבה.

הנתונים החשובים בעת חישוב פרמיית ביטוח חובה:

  • גילו של הנהג – על פי חברות הביטוח, נהג וותיק נחשב כבעל רישיון מעל תקופה של שנה וגילו מעל 24. אם הנהג אינו עומד בתנאים אלה, הוא אינו נחשב כוותיק וביטוח החובה שלו יהיה יקר יותר.
  • ותק נהיגה – במקרה שהנהג קיבל את רישיונו לפני פחות משנה, הוא ייחשב כנהג חדש ותשלום הפרמיה שלו יהיה גבוה יותר.
  • ניסיון עם תביעות ועבר בחברות ביטוח – ככל שנהג היה מעורב יותר בתאונות בעבר ותבע יותר את הביטוח, כך הפרמיה שלו תהיה גבוהה יותר.

במידה ואתה מעוניין לבצע השוואה של מחירי ביטוח רכב, אנו בפורטל צוק ביטוח רכב עומדים כאן לרשותך. כל מה שעליך לעשות זה למלא את הפרטים שלך באתר והנציגים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.

 

השאר פרטים בטופס