מה עושים עם ביטוח רכב במקרה של מכירה, גנבה או השבתה

ביטוח החובה לרכב הינו בגדר חוק במדינת ישראל, מה שאומר כי כל בעל רכב מחויב לעשות פוליסת ביטוח חובה. נבדוק מספר אירועים שונים הנוגעים לרכב שלכם וכיצד הם יכולים להשפיע על ביטוח החובה.

 

אשה חותמת על טופס השבתה של רכב

ביטוח החובה לרכב הינו בגדר חוק במדינת ישראל, מה שאומר כי כל בעל רכב מחויב לעשות פוליסת ביטוח חובה. נבדוק מספר אירועים שונים הנוגעים לרכב שלכם וכיצד הם יכולים להשפיע על ביטוח החובה.

ביטוח חובה במכירת רכב

כאשר בעל פוליסת ביטוח החובה מוכר את רכבו לאדם אחר, אין באפשרותו להעביר את הפוליסה יחד עם הרכב. חברת הביטוח מחויבת להחזיר את החלק היחסי שנותר בביטוח לבעל הפוליסה ואילו הבעלים החדשים צריכים לעשות ביטוח חובה חדש על שמם.

ביטוח חובה – רכב מושבת

רכב מושבת, פירושו כי כלי התחבורה אינו נמצא בשימוש פעיל של בעל הרכב בגלל נסיעה לחו"ל או סיבות אחרות. במקרים כאלה, יש באפשרותו של בעל הרכב להפחית את התשלום לחברת הביטוח ועדיין להשאיר את הפוליסה בתוקף. ישנה גם אפשרות להקפיא את ביטוח החובה ולבטל אותו כלל, אך הדבר אינו מומלץ בגלל שרכב יכול להיות חלק מאירוע ביטוח גם כאשר הוא מושבת.

ההוראה של משרד האוצר לגבי רכב מושבת נכנסה לתוקף לפני זמן קצר למדי ומתייחסת לבעלי רכב שמודיעים על השבתת הרכב למשך שלושים יום לפחות. יש לציין, כי סימון של השבתה יופיע באופן בולט על פוליסת ביטוח החובה.

ביטוח חובה – גניבת רכב

ביטוח חובה מכסה את בעל הרכב רק במקרים של נזקי גוף של הנהג, הנהגים האחרים או הולכי הרגל, מה שאומר שאין כיסוי מפני מקרים של גניבה או פריצה לרכב (שאותם מכסה הביטוח המקיף). נציין גם, כי פוליסת ביטוח החובה נמצאת בתוקף רק כאשר הנהג נמצא על הכביש באישור של בעל הפוליסה. כלומר, במקרה שהרכב נמצא על הכביש ברשות גנב הרכב, הפוליסה לא בתוקף ולא יתקבלו תביעות במקרה של תאונות.

יש לציין, כי חברת הביטוח מחויבת להחזיר לבעל הפוליסה את חלק ביטוח החובה היחסי במקרה של גנבת רכב.

אנו בפורטל צוק ביטוח רכב נמצאים כאן בשבילך ומוכנים להציע לך את האפשרויות הזולות והאטרקטיביות ביותר של פוליסות ביטוח חובה. כל מה שעליך לעשות כדי לקבל את המידע מהמומחים שלנו, זה להשאיר את פרטיך בעמוד זה. אם אתה מעוניין לחסוך זמן וכסף, מלא את הפרטים ואנו ניצור קשר בהקדם האפשרי.