הקפאה וביטול של ביטוח חובה

כל נהג בישראל חייב לרכוש ביטוח חובה לרכבו על פי חוק. ישנם מקרים בהם אנו מעוניינים לבטל את ביטוח החובה לכן חשוב לדעת כי הליך ביטול ביטוח חובה מעוגן בחוק ומחייב את חברות הביטוח לפעול בהתאם.

אדם מדבר בטלפון עם חברת ביטוח

יש סיבות שונות לכך שתהיה מעוניין לבצע ביטול או הקפאת ביטוח רכב, במקרים מסוימים ההליך יעבור בקלות, אך ישנם מקרים בהם חברת הביטוח ממנה רכשת את הפוליסה עלולה להערים מכשולים ולחייב אותך בקנסות או לבצע פעולות מסוימות.

סיבות עיקריות להליך ביטול ביטוח חובה

יש להבדיל בין סיבות שאינן נמצאות בשליטתך כמו גניבת הרכב, שלילת רישיון נהיגה, טוטאל לוס לרכב כתוצאה מתאונה קשה וכדומה, לבין סיבות הנובעות מרצונך הפרטי, לרוב כדי להוזיל את עלות הפוליסה. כדאי לדעת כי חברות הביטוח מתנהלות באופן שונה בשני המקרים, אם הסיבה לביטול הביטוח אינה תלויה בך ואינה באשמתך, לרוב תידרש לשלם דמי ביטול מינימליים, בעוד שבמקרים אחרים תיאלץ לשלם קנס ודמי ביטול מלאים.

ביטול ביטוח חובה לרכב

חשוב לציין כי החוק מבדיל בין ביטול ביטוח חובה לביטול פוליסת ביטוח מקיף. על פי החוק, אם אתם מעוניין לבטל ביטוח חובה מסיבות שאינן באשמתך תוכל לקבל החזר כספי בהתאם לחישובי חברת הביטוח, אך ביטול הביטוח בתואנה שאינה לגיטימית עלולה לחייב אותך לשלם לחברת הביטוח את דמי הביטוח הנותרים על פי חישוב דמי ביטוח לתקופה קצרה. אם אתה משלם ביטוח רכב חובה בהוראת קבע, עליך לבטל את הוראת הקבע על פי הנחיות הבנק.

למידע נוסף ולעזרה מקצועית השאר עכשיו פרטים באתר, צוות פורטל צוק ביטוח רכב יחסוך לך זמן ויציע לך הצעה אטרקטיבית לביטוח חדש.

השאר פרטים בטופס