ביטוח רכב חובה משרד האוצר

כל נהג חייב בביטוח חובה כאשר הוא מבקש להפעיל כלי רכב ממונע בישראל. בעבר כל נהג שילם אותו מחיר של ביטוח לאותה חברת ביטוח (אבנר) וכך היה נהוג עד לשנת 1997 בה בוצעה רפורמה בביטוחים, לרבות ביטוחי רכב על ידי משרד האוצר. לאחר הרפורמה לכל נהג נקבע תעריף ביטוח שונה, כאשר יש תחרות בין חברות ביטוח שונות וכאשר, הביטוח מוזל לנהגים שמוגדרים 'בטוחים' יותר, על פי מדדי ההיסטוריה התעבורתית שלהם.

דגם של רכב, מחשבון ופוליסה של ביטוח חובה

רפורמת ביטוח חובה משרד האוצר

עד לשנת 1197 לא היו הבדלים במחירי הביטוח בין נהג לנהג. גם הייתה חברת בטוח אחת שבטחה רכבים ולכם לא הייתה כל תחרות בתחום. עם הרפורמה של משרד האוצר בתחום הביטוחים חלו שני שינויים מרכזיים בביטוח החובה לרכב:

  • השינוי הראשון – החלה פעילות של מספר חברות ביטוח בתחום
  • השינוי השני – חברות ביטוח יכלו להציע הצעות ביטוח משתלמות יותר לנהגים שיש להם עבר נקי בנהיגה. כלומר, נהגים שביצעו עבירות תנועה או היו מעורבים בתאונות, קיבלו הצעות מחיר יקרות יותר.

השוואת ביטוח רכב משרד האוצר

בעקבות הרפורמה כל נהג מקבל הצעות מחיר שונות לביטוח חובה. באתר משרד האוצר ניתן להשוות בין תעריפי ביטוח בחברות הביטוח השונות, מה שמאפשר לכל נהג לקבל תעריפי ביטוח חובה מהימנים ובאתר ממשלתי, וכך כל נהג יכול להיות בטוח שקיבל את ההצעות שזמינות עבורו לבחור בקלות את ההצעה שהכי מתאימה עבורו.

איך משווים תעריפי ביטוח חובה?

נכנסים לאתר משרד האוצר, מזינים את הפרטים שלכם ומיד מקבלים השוואת מחירים מדויקת. כמובן שתוכלו להשוות מחירים גם על ידי כניסה לאתרי חברות הביטוח השונות, אבל השוואה שכזו תיקח זמן רב יותר.

יש לכם עוד שאלות לגבי הרפורמה בביטוחי הרכב בישראל? רוצים סיוע בהשוואת מחירים? השאירו פרטים באתר צוק ביטוח רכב וקבלו בתוך זמן קצר את כל המידע הנחוץ לכם בתחום ביטוחים לרכב.