מה חשוב בביטוח מקיף לרכב?

ביטוח מקיף לרכב בא להוסיף על ביטוח החובה המינימלי ולכסות את הנהג מפני נזקים שנגרמים לרכוש, בין אם זה לרכב שלו, רכבים אחרים או כל רכוש אחר שנפגע כתוצאה מנהיגתו. בנוסף לכך, פוליסת ביטוח מקיף נותנת בדרך כלל מענה למקרים של פריצה או גנבת הרכב, אסונות טבע שגורמים נזק לרכב, שירותי גרירה ושמשות ומעניקה פיצוי למבוטח בגין אובדן ערך.

אדם מקיף דגם של רכב בין ידיו

פוליסה תקנית לביטוח מקיף

מכיוון שמחיר ביטוח מקיף, בניגוד לפוליסת חובה, אינו מפוקח על ידי משרד האוצר, האפשרויות של הפוליסות הקיימות בשוק הן רבות. כדי לצמצם את חוסר הבהירות בנוגע לכיסויים השונים וההתחייבויות של חברות הביטוח, קובע המפקח על הביטוח מאפיינים ברורים של פוליסת ביטוח מקיף תקנית. פוליסה זו מתעדכנת כל מספר שנים כדי לשקף במידה נכונה יותר את הדרישות של הנהגים וחברות הביטוח.

כיום, פוליסה תקנית של ביטוח מקיף מספקת הגנה מפני אירועים שנגרמו לרכוש של המבוטח או צד ג' בגלל תאונה, שיטפון, שריפה, גניבה ונזק שנגרם בכוונה. במקרה שהנזק שנגרם לרכב עולה על שישים אחוז, כפי שהוערך על ידי שמאי, הרי שהמכונית נחשבת כטוטאל לוס וחברת הביטוח מחויבת לפצות את הנהג בהתאם.

מה חשוב בביטוח מקיף לרכב?

מעבר לסעיפים הבסיסיים שנכללים בתוך פוליסת ביטוח מקיף תקנית, רוב החברות מציעות גם הרחבות ושירותים נוספים. הרחבות אלו אמנם מייקרות במידה מסוימת את הפרמיה, אך יכולים למנוע עוגמת נפש גדולה בהמשך. הסעיפים שיש לשים אליהם לב במיוחד הם כדלהלן:

  • השתתפות עצמית – זהו פרמטר חשוב במיוחד עבור הלקוחות משום שהוא מראה את העלויות המינימאליות שעליהם להוציא במקרה של אירוע ביטוחי. לדוגמא, במקרה שההשתתפות העצמית היא בגובה של 1000 ₪, הרי שכל נזק מתחת לסכום זה אינו יהיה באחריות חברת הביטוח.
  • השתתפות עצמית בירידת ערך – אחרי כל תאונה שעובר הרכב, ישנה ירידת ערך שעליה חברת הביטוח מחייבת לפצות את המבוטח. אולם, קיים גם אחוז השתתפות עצמית גם כאן והוא עומד בדרך כלל על 1.5%. במידה והאחוז גבוה יותר, יש לדרוש תשלום פרמיה נמוך יותר.
  • טוטאל לוס – האחוז הסטנדרטי לאובדן כללי של הרכב הוא 60%. אולם, חברות מסוימות באות לקראת הלקוח ומורידות את הרף ל-50%, מה שכמובן יותר משתלם מבחינת הלקוח.

במידה ואתה מעוניין למצוא את האפשרויות הזולות והרחבות ביותר של פוליסות ביטוח מקיף, אנו בפורטל צוק ביטוח רכב מציעים לך השוואה בין האופציות המשתלמות ביותר עבורך. השאר את הפרטים האישיים שלך באתר ואנו מבטיחים ליצור אתך קשר בהקדם האפשרי.

הצעה לביטוח בעד 50% הנחה!