סוגי ביטוח רכב

כל רכב בישראל חייב על פי חוק להיות מכוסה בביטוח חובה. בנוסף לביטוח זה קיימים ביטוחי רכב נוספים, שהם ביטוח מקיף וביטוח צד ג' שהם אופציונאליים ונתונים לשיקול דעתו של בעל הרכב.

מסמכים של סוגים שונים של ביטוח רכב

ביטוח לרכב

ביטוח חובה הוא ביטוח לרכב שהחוק דורש מכל בעל רכב לרכוש אותו. ללא ביטוח זה אסור לנהג לנהוג ברכבו ואם בכל זאת עשה זאת, הוא צפוי להיענש בחומרה מאחר ועבר עבירה.

ביטוח חובה מספק כיסוי ביטוחי לנזקי גוף הנגרמים לנהג, ליתר הנוסעים ברכבו ולכל מי שנפגע במקרים של תאונת דרכים, כולל הולכי רגל ונהגים אחרים. הביטוח מפצה בגין פציעות גוף, החל מפגיעה קלה וכלה בפציעות קשות הדורשות התערבות כירורגית, אשפוז, שיקום ועד למצבים של פטירה.

ביטוחים לרכב

סוג ביטוח נוסף הוא ביטוח מקיף. ביטוח זה נועד לכסות נזקים שנגרמו לרכב שלכם במקרים של תאונה, גניבה, שריפה, מעשה זדון ואפילו הגנה מפני תרחישים קיצוניים כמו שטפון, או רעידת אדמה.

בידי רוכש פוליסת הביטוח מצויה האופציה להוסיף סעיף ביטוחי נוסף הקרוי צד ג'. סעיף זה מספק כיסוי ביטוחי למצבים בהם נגרם נזק דווקא לרכבו של צד שלישי.

האם ביטוח רכב הוא חובה

כאמור, מבין סוגי הביטוחים לרכב, פוליסת הביטוח היחידה אותה חייב כל בעל רכב לרכוש היא ביטוח חובה. ברוב המקרים מעדיפים בעלי רכב לרכוש גם את הביטוחים שהם בגדר אופציה, מאחר והם מספקים את השקט הנפשי ואת הידיעה שבמקרים בהם נגרם נזק לרכב, הם יקבלו את הפיצוי הנדרש, כמו תיקון הרכב, קבלת רכב חלופי, שירותי גרירה ועוד.

פרמיית הביטוח, חובה ומקיף, נקבעת בהתאם למספר קריטריונים, ביניהם שווי הרכב, גילו הנהג ומינו, וותק הנהיגה של הנהג, האם היו לו עבירות תנועה קודמות ועוד.

תוספת של כיסוי צד ג' בביטוח מקיף כרוכה בתשלום נוסף ובסך הכל עלות הביטוחים עשויה להגיע לכמה מאות שקלים בכל חודש.

מסיבה זו חשוב לבדוק היטב את כל הסעיפים בפוליסת הביטוח ואת המחיר, בהשוואה להצעות שתקבלו מחברות ביטוח אחרות.

תגלו שעם השוואה יסודית ומקיפה קיימים פערים בין מחירי הפוליסות וככל שתשוו בין יותר הצעות, תוכלו למצוא את ההצעה המשתלמת ביותר.

הדבר דורש זמן יקר ולכן הבדיקה היסודית לא תמיד מתאפשרת. פורטל צוק ביטוח רכב מעמיד לרשותכם כלי נוח ויעיל, בו תוכלו לקבל מבחר הצעות מחיר שתוכלו להשוות ביניהן ולבצע את הבחירה הנכונה והאחראית ביותר. זהו הליך מהיר,נוח ויעיל שיחסוך לכם את זמן החיפוש ובסופו של דבר גם כסף רב.

כדי שזה יקרה, כל שעליכם לעשות הוא למלא את פרטיכם בטופס שבאתר ולקבל בתוך זמן קצר מגוון הצעות מחיר להשוואה, עד לקבלת ההחלטה.