ביטוח רכב לחיילים

הגיל הצעיר של חיילים בשירות סדיר מייקר עבורם את פוליסת ביטוח הרכב וממילא רוב הזמן הם לא יכולים להשתמש בו. הפתרונות הקיימים הם הוספת חייל לפוליסת הרכב, רכישת פוליסת ביטוח רגילה (חובה ומקיף) לתקופה של 4 ימים בלבד בכל פעם, רכישת שעות של זמן כביש או רכישת ביטוח לפי מספר קילומטראז'.

מפתחות ופוליסת ביטוח רכב של חיילים

מה מיוחד בפוליסות ביטוח רכב לחיילים?

חיילים, במיוחד אלה שהם צעירים יותר או נהגים מתחילים, יכולים להשפיע באופן משמעותי על עלות הפוליסה. ספקי ביטוח נוהגים לסווג נהגים שיש להם פחות משלוש שנות ניסיון, או כאלה שהם מתחת לגיל 21 (או 24 במקרים מסוימים), כבעלי סיכון גבוה יותר לתאונות. סיווג דמוגרפי זה מביא בדרך כלל לעלייה בעלות הפוליסה. כאשר מצטרפים חייל לפוליסת ביטוח הרכב של הוריו, העלות בדרך כלל עולה, למרות שהחייל עשוי לבלות את רוב זמנו מחוץ לבית.

מה חדש בתחום של ביטוח רכב לחיילים?

חל לאחרונה שינוי בגישת ענף הביטוח לכיסוי נהגים צעירים ונדירים, כולל חיילים. במטרה לספק פתרונות שוויוניים ולטפל בדילמות העומדות בפני משפחות רבות, הוצגו אפשרויות ביטוח חדשניות. למרות ההנחה הכללית שהוספת נהג צעיר או מתחיל לפוליסת הביטוח המשפחתית מביאה לעלייה בעלות, פוליסות ביטוח מסוימות מנסות להקל על העומס הכלכלי.

איך משיגים ביטוח רכב לחיילים לסוף שבוע?

אסטרטגיה אחת כזו כוללת רכישת פוליסות ביטוח רגילות (מקיפות וחובה) לתקופה מוגבלת, כמו ארבעה ימים, אפשרות קיימת עבור חיילים שחוזרים הביתה בעיקר בסופי שבוע. פוליסות לזמן מוגבל שכאלו פופולריות יותר ויותר בקרב משפחות המעוניינות לנהל את עלויות הפוליסה. 

מהו ביטוח לפי שעות או קילומטראז'?

אסטרטגיה נוספת כוללת ביטוח מבוסס חבילות שבו חברת הביטוח מוכרת מספר מוגדר של שעות או קילומטרים של זמן כביש. שיטה זו מאפשרת לחיילים, שחוזרים הביתה לעיתים רחוקות ולפרקים קצרים, לנהוג מבלי להטיל עומס כלכלי מתמשך על המשפחה. בכל מקרה, סקר מושכל ויסודי של אפשרויות השוק השונות עשוי להביא לחסכון משמעותי בעלות הביטוח השנתית.

מהם הקשיים הקיימים ברכישת ביטוח רכב לחיילים לסוף שבוע?

למרות הפתרונות החדשניים הללו, נושא העלויות נותר אתגר עבור משפחות רבות. חיילים בדרך כלל נכנסים לקבוצת הגיל שעבורה ביטוח רכב יכול להיות יקר למדי. בהתחשב בכך שחיילים רבים ממעטים לנהוג אלא בסופי שבוע או בחופשות, משפחות מוצאות את עצמן לעתים קרובות מפקפקות בעלות-תועלת של מדיניות כזו.

כיצד חוסכים בעלויות ביטוח רכב לחיילים?

יש דרכים לחסוך בעלויות הביטוח. ניתן לגלות מדיניות ותוספות המותאמות לצרכי הנהג הצעיר במשפחה בעזרת מעט מחקר שוק. לדוגמא, ביטוח מקיף יכול לכלול רישום זמני של נהג צעיר לתקופה קצרה, כגון יומיים עד ארבעה ימים, בהתאם לביקור בית טיפוסי של חייל בסוף השבוע. כמו כן, תמיד כדאי להיעזר בנתונים המתפרסמים על ידי משרד האוצר לגבי איכות השירות של חברות הביטוח. 

איזה חבילות ביטוח מתאימות לנהגים צעירים וחסרי ניסיון?

 לחיילים שהם נהגים חדשים עם פחות משנתיים ותק בנהיגה, ניתן היה למצוא פתרון הולם בחבילות ביטוח המיועדות לנהגים צעירים וחסרי ניסיון. פוליסת ביטוח על בסיס קילומטרים הינה אפשרות נוספת, המתאימה במיוחד לנהגים המשתמשים ברכב לעיתים רחוקות, המאפשרת לחיילים לנהוג בחופשיות במהלך ביקורי בית קצרים או חופשות ארוכות יותר, תוך תשלום רק עבור הנסיעות שבוצעו בתקופה שנקבעה מראש, על פי הפוליסה והתנאים.

מה משפיע על התמחור של פוליסות ביטוח רכב מקיף וחובה לחיילים?

כל נהג בישראל חייב להחזיק בביטוח חובה שמכסה נזקי גוף כאשר הוא משתמש ברכב. בנוסף, הוא יכול לבחור לרכוש ביטוח מקיף שמכסה נזקי רכוש. למרות ההבדלים בין הפוליסות, חברות הביטוח לרוב משתמשות באותן פרמטרים על מנת לקבוע את המחיר.

פרופיל אישי

אחד השיקולים העיקריים הוא הפרופיל האישי של הנהג. זה כולל גיל, מין, מצב משפחתי והיסטוריית נהיגה. נהגים צעירים נוטים יותר סטטיסטית להיות מעורבים בתאונות, ולכן שיעורי הביטוח שלהם נוטים להיות גבוהים יותר. באופן דומה, נהגים עם היסטוריה של תאונות או עבירות תנועה נחשבים בסיכון גבוה יותר וסביר להניח שגם יתמודדו עם פרמיות גבוהות יותר. חברות ביטוח מסוימות עשויות להציע תעריפים נמוכים יותר לאנשים נשואים, מכיוון שהם נוטים פחות להיות מעורבים בתאונות סטטיסטית.

סוג הפוליסה

גם סוג וכמות הכיסוי שנבחר משפיעים משמעותית על המחיר. כך למשל, פוליסה הכוללת רק כיסוי אחריות (שהוא בדרך כלל חובה ומכסה נזקים לאנשים אחרים ולרכושם) תהיה זולה יותר מפוליסה הכוללת גם התנגשות וכיסוי מקיף (המכסה נזקים לרכב המבוטח).

סוג הרכב

גם המותג, הדגם והגיל של הרכב משחקים תפקיד משמעותי. מכוניות שיותר יקר לתיקון או החלפה, או שסטטיסטית נוטות יותר להיות מעורבות בתאונות או גניבות, עלולות להוביל לתעריפי ביטוח גבוהים יותר.

חברות ביטוח מומלצות של צוק ביטוח לביטוח רכב לחיילים

חברת כלל

חברת שומרה

חברת ביטוח ישיר

מלאו עכשיו את פרטיכם בטופס שבאתר ונציגי צוק ביטוח רכב ישובו אליכם עם כל הצעות המחיר של ביטוח רכב לחיילים לצורך השוואה ובחירה בזו המשתלמת ביותר.

הצעה לביטוח בעד 50% הנחה!

שאלות תשובות

למה חיילים משלמים יותר על ביטוח רכב?

צפה בתשובה

כי מבחינת חברות הביטוח הם נמצאים בסיכון גבוה יותר להיות מעורבים בתאונה ולכן עלולים לעמוד בפני פרמיות גבוהות יותר.

מה מציעות חברות ביטוח לחיילים?

צפה בתשובה

חברות ביטוח מסוימות מציעות הנחות עבור קילומטראז' שנתי נמוך או עבור שימוש באפליקציות ומכשירים לנהיגה בטוחה.

מהם הגורמים העיקריים שחברות הביטוח לוקחות בחשבון בעת קביעת מחיר פוליסת ביטוח רכב לחיילים?

צפה בתשובה

גורמים מרכזיים כוללים את הפרופיל האישי של הנהג (כולל גיל, מגדר והיסטוריית נהיגה), סוג וכמות הכיסוי, המותג, הדגם והגיל של הרכב, הרגלי נהיגה ועוד.

איך כדאי לחיילים לבחור את פוליסת הביטוח שלהם?

צפה בתשובה

לפי זמני היציאות מהצבא ואופי השירות. חיילים שנוהגים ברכב המשפחתי באופן קבוע יכולים לצרף את עצמם לפוליסה, בעוד מי שיוצאים הביתה רק לעיתים רחוקות יעדיפו להסתפק במודל על בסיס שעות או קילומטראז'.