ביטוח רכב חובה לנהג צעיר

כל אדם שנוהג ברכב במדינת ישראל, מחויב בביטוח חובה, על פי החוק. ביטוח חובה מכסה את ההוצאות במקרים של פגיעות גוף, לנהג הרכב, לנוסעים או להולכי רגל, כאשר האחריות והחובה בביטוח קיימת גם בעבור רכב שעומד במקום. לכל נהג נקבע מחיר שונה לביטוח החובה, בהתאם לגיל הנהג, ותק שיש לו בנהיגה והיסטוריה של עבירות בכביש, כאשר ככל שלנהג יש סיכוי גבוה יותר לבצע עבירה/תאונה, מחיר הביטוח יהיה גבוה יותר.

נהגת צעירה נוהגת ברכב עם ביטוח

ביטוח רכב חובה לנהג צעיר

נהג צעיר הינה הגדרה שנוצרה על ידי חברות הביטוח, לשם הערכת סיכונים של המבוטחים, ולא הגדרה שקבועה בחוק. נהג צעיר הוא נהג שכבר אינו נהג חדש, אבל הוא חסר ניסיון בנהיגה ביחס לנהגים ותיקים ולכן, מחיר הביטוח שישלם יהיה גבוה יותר.

מי מחויב בביטוח חובה לנהג צעיר?

נהג צעיר הינו נהג שגילו אינו עולה על 24 שנים, כאשר הוא צבר שנתיים ניסיון על הכביש, כלומר שאינו נהג חדש. גם לגבי היחס לנהג צעיר, ישנה חלוקה בחברות הביטוח בין הנהגים שהינם מתחת לגיל 21 ואלה שמעל גיל 21. איך בכל זאת תוכלו לחסוך בביטוח לנהג צעיר? ישנן חברות ביטוח שמחשבות את גיל המבוטחים לפי שנת הלידה בלבד, כך שאם חסר לכם מספר חודשים לגיל 24, תוכלו לרכוש ביטוח בתעריף רגיל ולא של נהג צעיר, אבל כאמור חישוב זה מתבצע רק בחברות ביטוח מסוימות ולכן תצטרכו לבדוק אפשרות זו מול חברת או סוכן הביטוח שלכם.

ביטוח רכב לנהג צעיר וחדש

אנשים רבים לא יודעים מה ההבדל בין נהג צעיר לנהג חדש ואינם מודעים לכך שיש גם הבדל משמעותי במחיר הביטוח החובה לגבי כל אחד מהנהגים הללו. נהג חדש הינו נהג שיש ברשותו רישיון נהיה פחות משנתיים. כלומר, נהג חדש יכול להיות גם נהג בן 25, לצורך העניין. כמובן שרוב הנהגים החדשים הינם בגיל שבין 18 – 20 ולכן, עם סיום השנתיים הראשונות, יוגדרו על ידי חברות הביטוח כנהגים צעירים.

השוואת מחירים לביטוח חובה לנהג צעיר ונהג חדש

רוצים לבדוק כמה עולה ביטוח רכב לנהג צעיר? רוצים להשוות מחירי ביטוח לנהג חדש? רוצם למצוא את הצעת המחיר המשתלמת ביותר לביטוח חובה? אתר צוק ביטוח רכב מזמין אתכם לבצע השוואת מחירים מהירה ופשוטה, ולאתר בתוך דקות את פוליסת הביטוח הזולה ביותר, לפי הקטגוריה שלכם (נהג חדש, נהג צעיר, נהג ותיק).

הצעה לביטוח בעד 50% הנחה!