ביטוח מקיף לרכב

מכונית היא אמנם כבר לא בגדר מוצר מותרות, אך מחירה הוא עדיין גבוה למדי יחסית להכנסה החודשית של רוב משקי הבית בישראל. אדם שרוכש רכב במיטב כספו, מעוניין להגן על הרכוש שלו ולשמור אותו במצב תקין ולמטרה הזאת בדיוק מכוון הביטוח המקיף.

זוג ידיים מקיפות דגם של רכב

מכונית היא אמנם כבר לא בגדר מוצר מותרות, אך מחירה הוא עדיין גבוה למדי יחסית להכנסה החודשית של רוב משקי הבית בישראל. אדם שרוכש רכב במיטב כספו, מעוניין להגן על הרכוש שלו ולשמור אותו במצב תקין ולמטרה הזאת בדיוק מכוון הביטוח המקיף.

ביטוח מקיף – מה זה אומר?

לעומת ביטוח החובה, שהינו בגדר דרישה של המדינה ומכסה על נזקי גוף, פוליסת ביטוח מקיף באה לכסות את הנהג על נזקים שנגרמו לרכב או לרכבים אחרים. בנוסף לכך, ביטוח מקיף כולל בתוכו הגנה מפני אירועים ביטוחיים נוספים, כגון גניבות רכב, שיטפונות, שריפות, נזקי ברד ועוד.

מחירו של הביטוח המקיף הוא גבוה יותר מביטוח החובה וזאת בגלל מגוון המצבים הביטוחיים שהוא מכסה. עם זאת, בעזרת ניתוח של שוק הביטוחים לרכב, ניתן למצוא הצעות שונות למדי עבור ביטוח לאותו רכב.

יש לציין, כי אדם שלא מבטח את רכבו בביטוח מקיף, חושף את עצמו לסיכונים פיננסיים רבים. תאונה ברכב ללא כיסוי מקיף יכולה לגרור תביעות מצד בעלי רכב אחרים בעשרות אלפי שקלים (זאת בלי להתייחס לנזק של הרכב של הנהג עצמו).

מה משפיע על מחירו של ביטוח מקיף לרכב?

  • שנת הייצור של הרכב – רכבים חדשים נחשבים בטוחים יותר מרכבים ישנים ופחות מועדים לתאונות, כך שהמחיר של ביטוח מקיף לרכב ישן יהיה יקר הרבה יותר מפוליסת מקיף לרכב חדש.
  • היסטוריית תביעות – כאשר נהג תובע את חברות הביטוח באופן תכוף (בין אם זה בגלל שהוא נמצא יותר שעות על הכביש, סגנון נהיגה ועוד), זה מראה על סבירות גבוהה שהוא יעשה זאת שוב. בגלל כך, הפרמיה שלו תהיה גבוהה יותר מפרמיות של נהגים אחרים, שלא תבעו את הביטוח בעברם.
  • העלות של הרכב – כלי תחבורה יקר יותר גורם, כמובן, להתייקרות פוליסת הביטוח המקיף בגלל עלות חלקי החילוף ואפשרות לתאונת טואטל לוס של הרכב. יש לציין גם, שרכב יקר ופופולארי יותר הוא מטרה אטרקטיבית לגנבי הרכב.
  • המאפיינים האישיים של הנהגים – במקרה שישנו נהג חדש או נהג צעיר (עד גיל 24) שעושה שימוש ברכב, הרי שמחירו של הביטוח המקיף יהיה יקר יותר. הסיבה לכך היא, כי נהגים צעירים או בעלי ותק נסיעה מועט הם מועדים יותר לתאונות ונוטים לנסוע בצורה מסוכנת.

אנו בפורטל צוק ביטוח לרכב יכולים לפרוס בפניך את ההצעות המשתלמות ביותר של ביטוח מקיף עבור הרכב שלך. כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את הפרטים האישיים שלך באתר ואנו מבטיחים לחזור אליך בהקדם האפשרי.

 

השאר פרטים בטופס