השוואת הצעות מחיר לביטוח מקיף

בניגוד לביטוח החובה שמחירו נתון לרגולציה של משרד האוצר, עלות ביטוח מקיף לרכב נקבעת בצורה עצמאית על ידי חברות הביטוח השונות. כתוצאה מכך, הצעות מחיר לביטוח מקיף יכולות להיות מגוונות ביותר, עניין שהופך את השוואת ביטוח רכב מקיף לחשובה במיוחד מבחינת המבוטחים.

טופס הצעות מחיר לביטוח רכב מקיף

ביטוח מקיף – הצעות מחיר: כיצד הן נקבעות?

למרות החופש היחסי שניתן לחברות הביטוח בקביעת הכיסויים והעלויות של הצעה לביטוח מקיף, ישנו סטנדרט מסוים שעל פיו הגופים שעוסקים בביטוח מחיובים להתיישר. המפקח על הביטוח מפרסם מידי כמה שנים פוליסה תקנית של ביטוח מקיף אשר מפרטת את הסעיפים שכל ההצעות לביטוח מקיף צריכות לכלול. כיום פוליסה כזאת כוללת בתוכה כיסויים נגד גניבה, שריפה, שיטפון, תאונה או נזק מכוון וכמו כן, אובדן כללי של הרכב לאחר 60% נזק.

כל הפוליסות הקיימות בשוק כוללות בתוכן את המינימום שנדרש על ידי המפקח על הביטוח, אך הצעת מחיר ביטוח מקיף יכולה להשתנות בהתאם לתוספות וכיסויים אופציונאליים אחרים.

ביטוח מקיף לרכב – השוואת מחירים

טרם חתימת חוזה עם חברת ביטוח לגבי פוליסת ביטוח מקיף, מומלץ מאד לעשות השוואת מחירי ביטוח מקיף בחברות השונות בשוק. הסיבה לכך נעוצה בכך, שקיימים הבדלים די גדולים בין חברה לחברה בנוגע למאפייני המבוטחים והסעיפים שכלולים בכיסוי הביטוחי. הסעיפים שיש לשים אליהם לב במיוחד בעת השוואת ביטוח מקיף לרכב הם כדלהלן:

  • אחוז דמי כינון – לאחר שרכב ספציפי שמבוטח בביטוח מקיף עובר תאונה, סכום התיקון הכולל יורד מסך ההתחייבות של חברת הביטוח. כך, כאשר הרכב שווה מאה אלף ₪ והתיקון עולה עשרים אלף ₪, הרי שרק 80 אחוז משווי הרכב מבוטח לאותה שנה. כדי להחזיר את המצב לקדמותו, יש אפשרותו לשלם דמי כינון אך ישנן חברות שמאפשרות לרכוש ביטול דמי כינון ולמנוע הוצאות נוספות בהמשך.
  • השתתפות עצמית – בעת השוואת מחירים של ביטוח רכב מקיף, זהו בדרך כלל הסעיף העיקרי שלגביו מבררים הלקוחות הפוטנציאליים. ככל שגובה ההשתתפות העצמית הוא גבוה יותר, כך הפוליסה פחות משתלמת מבחינת הלקוח וצריכה להיות זולה יותר עבורו. מבוטח עם פוליסה בעלת השתתפות עצמית של 1500 ₪, לדוגמא, לא יהיה זכאי לפיצוי בעת נזק של אלף ₪.
  • חבילות שירות שונות – המפקח על הביטוח באמצעות משרד האוצר לא התייחס לכך בסעיפי הפוליסה התקנית, אך חברות רבות מציעות כיסוי על שמשות, שירותי גרירה, החלפת רדיו דיסק ואספקת רכב חלופי. סעיפים אלו מקלים במידה רבה את החיים על הנהגים ואינם כרוכים בדרך כלל בתוספת גבוהה לפרמיה.
  • טוטאל לוס – הסטנדרט בשוק הביטוח נקבע על שישים אחוז נזק שמוביל לטוטאל לוס של הרכב. אולם, ישנן חברות שבאות לקראת הלקוחות ומציעות חמישים אחוז.

במידה ואתה מעוניין לעשות השוואה בין הצעות הביטוח הזולות והמשתלמות ביותר בשוק, אנו בפורטל צוק ביטוח רכב מאפשרים לך זאת ללא כל עלות או התחייבות. השאר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו נחזור אליך בהקדם האפשרי.

הצעה לביטוח בעד 50% הנחה!